Чт. Січ 21st, 2021

Кампус протяжністю 4 тисячі кілометрів: особливості життя студентів у Китаї

У Китаї студентський квиток – це також платіжна картка. Лише ним через спеціальні термінали оплачується їжа в їдальні, немає жодних кас. Обслуговування 10-15 чоловік займає 2 хвилини. Про це розповів українець Максим Загоруйко, який навчається у китайському місті Ухань, повідомляє портал “НАШІ” з посиланням на Укрінформ.

Хлопець потрапив сюди за китайською державною стипендіальною програмою. Вона надає безкоштовне навчання, гуртожиток або доплату до стипендії внаслідок оренди житла, медичне страхування. А також щомісячну стипендію $370 бакалаврам, $450 магістрам і $520 аспірантам.

Українець мешкає на території кампусу – студентського містечка протяжністю понад 4 тисячі кілометрів. По ньому ходять автобуси, які мають кілька маршрутів. Проїзд в автобусі коштує $0.15. Розплачуватися можна готівкою або студентським, який потрібно прикласти до терміналу.

“Дуже багато велосипедів і електроскутерів, майже у кожного корпусу для них є крита парковка. Також по кампусу багато місць для зарядки скутерів. Дуже розвинена система оренди велосипедів. Покататися коштує $0.15 за годину – як проїзд в маршрутці. Замок відмикається через програму на телефоні. Головна особливість прокату – відсутність спеціальних паркувань. Велосипед можна взяти і залишити де завгодно. Знайти найближчий можна також через додаток”, – розповідає Максим.

За його словами, університетське містечко – це не просто місто в місті, “це окрема країна – чисте повітря, кругом зелень, рух цілком терпимий”.

Також він додав, що у кампусі, як і в усьому китайському Ухані, миють дороги.

Світлини (5): ukrinform.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *