Вт. Чер 23rd, 2026

У Польщі бракує українських працівників, фермери “позичають” робітників одне одному

У Польщі катастрофічна ситуація зі збором полуниці. Через спеку ягода дозріла водночас, а збирати її нікому. Через це поляки почали “позичати” українців один в одного. Про це розповів українець Дмитро Козоріз, який займається набором персоналу за кордон, – пише портал Україна.

“Цього року ситуація з ягодами плачевна. Поляки платять по 14 гривень за зібраний кошик ягід. У кошику близько 2,5 кілограмів. Але українців така плата не влаштовує. За годину можуть зібрати не більше 6 кошиків. За шість годин неймовірно втомлюються на палючому сонці й працювати не хочуть”, – пояснює Козоріз.



При цьому українцям пропонують легшу роботу, за яку вони отримують більше. Наприклад, для роботи в інтернет- магазині, де потрібно сортувати одяг можна щогодини отримувати 105 гривень за годину роботи.

“Платити більше за збір ягід фермери не можуть. Ринок перенасичений продукцієюйі оптом кілограм ягід приймають по 14 гривень. Фермери “позичають” українців. Один день збирають на полі одного фермера, інший – на полі іншого. При цьому розрахунок іде щодня” – додає рекрутер.

Нагадаємо, що українці, які працюють в Польщі, за 2017 рік відправили додому близько 11,7 мільярдів злотих.



Перерахування в Україну склали найбільшу частку всіх переказів, відправлених з Польщі за кордон – 90,4%. Для порівняння, 2016 року сума переказів до України становила 7,8 мільярдів злотих.

Нас можна знайти у Facebook: facebook.com/nashisvit; Telegram: t.me/nashisvit; Twitter: twitter.com/Nashsvit; VK.com: vk.com/nashisvit.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *