Чт. Тра 26th, 2022

Попри домовленості двох президентів, Денисову не пустили ані до Сенцова, ані до Карпюка

Уповноважену Верховної Ради України з прав людини Людмилу Денісову, яка перебуває в Росії з наміром відвідати українських в’язнів сумління Олега Сенцова та Миколу Карпюка, не допустили ані до одного, ані до іншого. Після невдалої спроби навідатися до колонії, де утримують Сенцова, Денісова спробувала здійснити візит до Владімірського Централу, який також виявився невдалим, пише Укрінформ.

“Подала заяву до Володимирського Централу на зустріч із Миколою Карпюком. До мене вийшов начальник виправного закладу… Він повідомив, що зараз моя зустріч із Миколою неможлива ані як Уповноваженого, ані як приватної особи. Як Уповноваженого мене не можуть допустити, тому що не надійшли відповідні документи. Як приватну особу – тому що завершився час подання заяви”, – написала Денісова на своїй сторінці в Facebook.

Світлина: ukrinform.ua

Нагадаємо, Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова мала намір у суботу, 16 червня, відвідати українського політв’язня Миколу Карпюка. Однак вона висловила сумнів стосовно того, чи ця зустріч відбудеться, оскільки в Росії постійно затягують процес відвідування українських політв’язнів, мотивуючи це тим, що російська сторона начебто не встигає погодити процедури згідно з міжнародними конвенціями.Зазначимо, 26 травня 2016 року Верховний суд Чечні засудив українців Миколу Карпюка і Станіслава Клиха до 22,5 і 20 років ув’язнення відповідно. За версією російського слідства, Клих і Карпюк були нібито членами організації УНА-УНСО і наприкінці 1994-го – початку 1995 років воювали проти російських федеральних сил у складі збройних формувань самопроголошеної республіки Ічкерія. Обидва заперечують усі обвинувачення.

9 червня 2018 року з ініціативи української сторони відбулася телефонна розмова президентів України і РФ Петра Порошенка і Володимира Путіна, під час якої було досягнуто домовленості про відвідування уповноваженими з прав людини обох країн російських громадян, які перебувають в ув’язненні в Україні, і українських політв’язнів у Росії.

13 червня Денісова відбула до Росії для відвідування українських політв’язнів.Російська омбудсвумен Москалькова 14 червня заявила, що уповноважені з прав людини Росії і України розраховують відвідати по 34 ув’язнених на територіях обох країн.

15 червня Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова прибула до міста Лабитнангі (Ямало-Ненецький автономний округ), щоб відвідати українського політв’язня Олега Сенцова. Керівництво колонії, де утримується Сенцов, без пояснення причин категорично відмовило Денісовій у відвіданні ув’язненого та наданні інформації щодо стану його здоров’я.

За даними МЗС України, щонайменше 24 українці є політичними в’язнями у РФ, понад 40 – в окупованому Криму. У цьому переліку також український журналіст Роман Сущенко, якого в Росії засудили до 12 років колонії суворого режиму за сфабрикованими звинуваченнями у “шпигунстві”.

Нас можна знайти у Facebook; Telegram; Twitter; Pinterest; VK; OK.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *