Вт. Чер 23rd, 2026

МЗС України викликало посла Палестини щодо скандальних заяв про український Крим

У зв’язку з поширеними у ЗМІ заявами посла Палестини у РФ Абделя Хафіза Нофаля стосовно українського Криму, 19 вересня у Міністерство закордонних справ України викликали посла Палестини в Україні Мохамеда Аль-Ассада, повідомляє видання Гордон із посиланням на прес-службу українського МЗС.

“Директор департаменту Близького Сходу та Африки МЗС України Мирослава Щербатюк звернулася до палестинської сторони за роз’ясненнями. Посол Палестини в Україні Мохаммед Аль-Ассад підтвердив позицію палестинської сторони щодо територіальної цілісності України, включно з Автономною Республікою Крим”, – заявили у МЗС.



В українському зовнішньополітичному відомстві додали, що посол Палестини в Росії також повідомив ЗМІ, що не робив жодних заяв щодо Кримського півострова.

Нагадаємо, 19 вересня 2018 року в інтерв’ю російському виданню “Известия” посол Палестини в Росії заявив, що його країна може офіційно визнати окупований Крим територією РФ. Пізніше палестинське національне агентство Wafa опублікувало спростування Нофаля щодо цієї заяви.

“Посол Палестини в Росії спростовує повідомлення про свої слова щодо Криму. Посол Нафаль стверджує, що не робив жодних заяв щодо Криму, і такі заяви є недійсними, оскільки палестинська держава не втручається у справи інших держав”, – ідеться в повідомленні.



Проте агентство не уточнило, чи взагалі давав посол інтерв’ю виданню “Известия”.

Нагадаємо, що Росія анексувала Крим після незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна та більшість країн світу. Наразі між материковою Україною та Кримом діє контрольно-пропускний режим, а Київ де-факто не контролює півострів.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *