Чт. Тра 26th, 2022

Маріонетки Путіна: Чому міська влада Верони позбавила Порошенка звання почесного громадянина

Міська рада італійського міста Верона позбавила президента України Петра Порошенка звання почесного громадянина міста. Місцеві депутати від проросійської партії “Ліга” тривалий час домагались того, аби у президента України забрали цей титул, повідомляє 24 канал.

“За” проголосувало 28 місцевих депутатів, “проти” – 4.

Нагадаємо, Порошенко отримав звання почесного громадянина Верони наприкінці травня 2016 року. Тоді він в якості очільника української держави повернув веронському музею Кастельвеккьо 17 картин пера Рубенса, Тінторетто, Пізанелло, Карото і Мантеньї вартістю понад €16 мільйонів, виявлених в Україні. Однак у місьраді Верони заявили, що заслуги Порошенка в поверненні цих картин вимагали обговорення.

“Насправді розслідування щодо пошуку творів мистецтва було здійснено місцевою владою”,
– йдеться в документі, який ухвалили веронські депутати.

Представники місцевої влади також зазначають, що присвоєння звання викликало значні сумніви та розбіжності на політичному рівні та серед громадськості Верони.

Партія “Ліга”, яка прийшла до влади після присвоєння звання Порошенку, відома своєю проросійською позицією. Зокрема, вона підтримує скасування антиросійських санкцій та уклала договір про співпрацю з правлячою російською партією “Єдіная Россія”.Посол України в Італії Євген Перелигін виданню “Європейська правда” заявив, що позбавлення президента Петра Порошенка звання почесного громадянина Верони було напряму зрежисоване Кремлем.

За його словами, проект резолюції про позбавлення звання українського президента був зареєстрований у міськраді Верони ще в грудні минулого року за ініціативи лідера молодіжного крила партії “Ліга півночі” (сьогодні – партія “Ліга”), відомої проросійським спрямуванням.

“Аналіз тексту документа, а також той факт, що його підписали майже всі представники партії “Ліга півночі”, яка перемогла у Вероні на комунальних виборах, свідчать про цілком політичну спрямованість цього рішення”, – зазначає посол.

Дипломат наголошує, що рішення попереднього складу міськради надати почесне громадянство міста Петрові Порошенку та зробити безкоштовний вхід для українських громадян у музеї міста протягом минулого року “стало щирою реакцією місцевих депутатів”, тоді як “успішне просування України в багатьох сферах не дає спокою режиму в Москві”.“Саме тому і був розіграний політичний спектакль Кремля у виконанні веронських артистів”, – пояснює Перелигін.

Посол додає, що провідні італійські медіа подавали інформацію про рішення веронської міськради, цитуючи українську позицію під загальною назвою “Режисура Кремля – Веронське виконання або маріонетки Путіна”.

Крім того, тогочасний мер Верони Флавіо Тозі, який вручив звання Порошенку, коментував рішення по телебаченню з позицією на основі заяви української сторони. У нинішнього мера Федеріко Сбоаріни, за словами посла, протилежна думка: він заявив, що його депутати не маріонетки.

Більше про новини української громади в Італії читайте на сторінці у Facebook “НАШІ в Італії”

Нас можна знайти у Facebook; Telegram; Twitter; Pinterest.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *