Ср. Січ 27th, 2021

Українське місто стало побратимом турецького Газіємиру

Каховська міська рада (Херсонська область) затвердила меморандум про побратимство та партнерську співпрацю з містом Газіємир з провінції Ізмір. Документ передбачає співпрацю в економічній, туристичній та культурно-гуманітарній сферах, повідомляє Новий день.

“У квітні до нас приїжджала делегація з Газіємиру, тоді ж і був підписаний цей меморандум. Турецькою стороною були переглянуті майданчики для майбутнього будівництва житлових будинків у нашому місті, створення нових робочих місць. Ми розглядали різні варіанти співпраці. Зокрема, участь 25 наших дітей у міжнародному фестивалі в Газіємирі. Проте для того, щоб у Туреччині могли прийняти цю делегацію, взяти на себе витрати на її поселення, харчування і забезпечення дозвілля, вони просять ратифікувати меморандум міською радою”, — зазначає керівниця відділу культури Каховської міськради Анна Садова.Попри очевидні вигоди для міста, проти цього рішення намагалися виступити окремі депутати. Дехто з них аргументував свою позицію тим, що турки, буцімто, лише шукають варіанти заробити гроші.

“Ратифікація меморандуму не зобов’язує нас неодмінно відправляти до Газіємира наших дітей. Проте без ратифікації вони точно не матимуть такої можливості”, — наголошує секретарка міськради Ірина Гончарова.

“Поки зарано говорити про те, хто саме поїде до Газіємиру — чи буде це фольклорна група, чи якась інша. Ще будуть вестися перемовини з “Турецькими авіалініями” щодо ціни на переліт для дітей — то буде окрема тема. Проте я вважаю дуже перспективною співпрацю з турецьким містом. І не бачу нічого поганого, щоб завдяки затвердженню меморандуму Газіємир зміг би безоплатно прийняти делегацію наших дітей і забезпечити їх харчуванням і проживанням”, — доповнює міський голова Каховки Андрій Дяченко.

Олег БАТУРІН, Новий День

Більше про новини української громади в Туреччині читайте на сторінці у Facebook “НАШІ в Туреччині”

Нас можна знайти у Facebook; Telegram; Twitter.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *