У Польщі понад півсотні українців опинились під загрозою депортації
Польські прикордонники викрили в Любліні агенцію тимчасового працевлаштування, яка незаконно дала роботу понад півтисячі українцям. Останнім тепер загрожує депортація і штраф, повідомляє видання “Я в Польщі”.
Загалом було перевірено легальність виконання роботи 1142 іноземцями, які приїхали до Польщі за посередництвом агенції.
Перевірка показала, що майже половина з них були працевлаштовані без належного оформлення. Переважна більшість – це заробітчани з України (502 людини). Також є громадяни Молдови (8 осіб) та Білорусі (2 людини). Крім того, прикордонники виявили низку інших порушень, які допускала агенція щодо трудових мігрантів.
Зокрема, було встановлено, що іноземці виконували зовсім іншу роботу, ніж та, яка декларувалася, а також отримували меншу від обіцяної винагороду. Власником агенції працевлаштування є громадянин Польщі, йому тепер загрожує штраф в розмірі до 30 тисяч злотих. Остаточне рішення про покарання має ухвалити районний суд у Любліні, куди скерують справу.
Читайте також: Депортують просто з кордону: у Польщі почалося “полювання” на українських заробітчан
Що ж стосується 512 заробітчан, які працювали в Польщі з порушенням законодавства, то кожному з них загрожує як мінімум по 1 тисячі злотих штрафу. Крім цього, їх також можуть депортувати. Подальшу долю українців, а також кількох білорусів та молдован вирішить керівник Люблінського відділу прикордонної служби Польщі.
Нагадаємо, нещодавно портал “НАШІ в світі” писав про те, що влада федеральної землі Баварія депортувала з Німеччини 11 українців, які просили політичного притулку.
Більше про новини української громади в Польщі читайте на сторінці у Facebook “НАШІ в Польщі”
