Сб. Чер 25th, 2022

У Стамбулі відкрили виставку, присвячену 100-річчю дипломатичних зв’язків між Україною та Туреччиною

В межах офіційного візиту до Туреччини Президент Петро Порошенко взяв участь у відкритті виставки архівних документів “Україна і Туреччина в 1918-1921 роках: до століття взаємної дипломатичної присутності”. Експозицію присвячено 100-річчю українсько-турецької дипломатичної присутності, розміщено її у Стамбульському університеті, повідомляє портал “НАШІ в світі” з посиланням на сайт Президента України.

Разом з головою української держави виставку відкрив ректор Стамбульського університету Махмут Аком.Виставка “Україна і Туреччина в 1918-1921 роках: до століття взаємної дипломатичної присутності” архівних документів підготовлена Міністерством закордонних справ України, Посольством України в Турецькій Республіці у співпраці з Науковим товариством історії дипломатії та міжнародних відносин та Державною архівною службою України.

Світлини (3): president.gov.ua

Її експозиція складається з 6 стендів. Перший з них – “Мирні переговори в Брест-Литовську: процес і результат”. Другий присвячений  дипломатичній місії Османської імперії в Києві у 1918-му році. Третій стосується роботи генеральних консульств Османської імперії в Одесі та Харкові.Четвертий стенд розповідає про діяльність першого українського представництва в Туреччині. П’ятий же стенд присвячений діяльності Посольства  Української Держави/УНР у Стамбулі в другій половині 1918-го – 1921 роках і має назву “З Україною в серці”. На шостому стенді представлено розвиток  українсько-турецьких контактів в період приходу до влади більшовиків.

iconНАШІ в Туреччині

НАШІ в світі на Facebook iconНАШІ в світі в Telegram НАШІ в світі в Twitter

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *