Сб. Чер 3rd, 2023

У Польщі вандали знову понищили пам’ятники на українських могилах (ФОТО)

На кладовищі у селі Фредрополь (Підкарпатське воєводство) знищено два пам’ятники над могилами українців. Ймовірно, знищення відбулося до Дня всіх Святих, коли мешканці Польщі відвідують могили своїх близьких, пише “Н@ше Слово”.

“Коли 1 листопада на кладовище у Фредрополі приїхали українці з Перемишля, щоб запалити лампадки на могилах, побачили, що деякі пам’ятники знищені”, – говорить Марія Туцька, голова перемиського відділу Об’єднання українців у Польщі (ОУП).Невідомі знищили могилу отця Івана Гнатищака. Священик до Другої Світової війни був парохом греко-католицької парафії у селі Корманичі (3 кілометри на південний схід від Фредрополя). Зловмисники перевернули елемент пам’ятника з прізвищем священика. На другій могилі, у якій поховано Клавдію Гумецьку, зірвано частину надгробка.

ОУП хоче подати заяву до прокуратури у цій справі. Нагадаємо, що від 2014 року на території південно-східної Польщі відбулися акти вандалізму та руйнувань кільканадцяти українських пам’ятників, зокрема у Вербиці, на горі Монастир біля Верхрати, у Верхраті, Радружі, Пикуличах, Молодичі, Грушовичах.Село Фредрополь розташоване у Перемиському повіті. 1921 року (тоді було містечком) нараховувало 52 хати та 302 мешканці, з них 269 українців та 23 поляків. У 1947 році під час акції “Вісла” на західні землі Польщі виселено 395 мешканців села. Сьогодні матеріальними слідами, які підтверджують українське минуле села, є могили на цвинтарі з українськими прізвищами та дерев’яна греко-католицька церква, побудована 1860 року (сьогодні римо-католицька святиня).Усі світлини з архіву перемиського відділу Об’єднання українців у Польщі.

Павло ЛОЗА, “Н@ше Слово”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *