Пт. Сер 19th, 2022

У Польщі відкрили пам’ятну табличку на честь митрополита Андрея Шептицького

Учора, 15 листопада, у Вроцлаві відбулась важлива для України подія – на фасаді Вроцлавського університету відкрили пам’ятну таблицю митрополиту Андрею Шептицькому. Участь в урочистих заходах взяли представники місцевого самоврядування Львова та Вроцлава, представники родини Шептицьких, ректор Вроцлавського університету і духовенство, повідомляє ZIK.

Зазначимо, що у Вроцлавському університеті митрополит Андрей Шептицький навчався протягом 1884−1887 років.Ректор Вроцлавського університету Адам Єзерські розпочав церемонію відкриття таблиці зі слів: “На таблиці ми коротко описали історію. Андрей Шептицький у нас провів три роки. Таблиця – трьома мовами. Цінуємо співробітництво Вроцлава і Львова. Наші міста співпрацюють, і ми радіємо з цього”.

На пам’ятній таблиці зображено портрет молодого Андрея Шептицького та розміщено текст українською, польською й англійською мовами.

Колаж: портал “НАШІ в світі”, світлина – naszwybir.pl

“Дякую, що ми маємо змогу тут спільно бути. В Ратуші Львова на другому поверсі є два дуже важливі постаменти двох дуже важливих людей – засновника міста короля Данила Галицького і митрополита Андрея Шептицького. Це не лише великий український провідник. Це – постать, яка сьогодні надихає і мотивує. В сьогоднішньому часі великих змін і дуже непростому часі для України, коли є агресія з боку Росії, важливо мати моральних постатей, які покажуть шлях, куди йти. Я вчора переглядав різні переписки і листи. Час перебування митрополита Шептицького у Вроцлаві – це час, коли формувалось багато його поглядів. Важливо, що цей шлях є сьогодні ознакований. Це важливий спільний знак для України і Польщі”, – зазначив заступник міського голови Львова з питань розвитку Андрій Москаленко.“Радію, що у багатокультурному Вроцлаві, де є багато українців, маємо ще одне місце, важливе для УГКЦ. Митрополит Андрей Шептицький був студентом цього університету. Радію, що, завдяки співпраці влади Львова і Вроцлава, ця ідея реалізована”, – додав єпископ Вроцлавсько-гданський Української греко-католицької церкви Володимир Ющак.

Нагадаємо, Вроцлав є містом-партнером Львова. Цього року у Львові в центрі міста встановили бронзову статуетку вроцлавського гнома, який є символом цього міста. Скульптуру місту-партнеру Львову подарував міський голова Вроцлава Рафал Дуткевич. 

Головна світлина: zik.ua.

iconНАШІ в Польщі

НАШІ в світі у Facebook iconНАШІ в світі в Telegram НАШІ в світі в Twitter

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *