Пт. Бер 31st, 2023

Павло Грод став новим Президентом Світового конґресу українців

Президентом Світового конґресу українців став громадянин Канади Павло Грод, який досі був віце-президентом цієї організації. Відповідне рішення ухвалив ХІ Світовий конґрес українців, який проходив протягом 25-27 листопада в Києві, зібравши 248 делегатів із 26 країн, повідомляє Новинарня.

Із Павлом Гродом зустрівся прем’єр-міністр Володимир Гройсман, привітавши його з обранням на посаду.“Світовий конґрес українців, як одне з найбільших об’єднань українців усього світу, є відданим справі підтримки України і того курсу реформ, який наразі здійснює уряд України. У нас насправді родинні зв’язки, які ми будуємо довгі роки. Хочу запевнити, що ми готові до співпраці для розвитку” – заявив Павло Грод.

Сторони обговорили ситуацію в Україні. Представники СКУ зазначили, що нова хвиля агресії проти української держави змушує мобілізуватися та донести світу інформацію про те, що відбувається і якою має бути відповідь.

Світовий конґрес українців, за словами його очільника, зосередить зусилля на тому, щоб усі політв’язні були звільнені й аби Україні було надано більше зброї для оборони. СКУ добиватиметься значного посилення санкцій проти Російської Федерації, а також відкликання РФ від участі у “Великій двадцятці”.Володимир Гройсман зазначив, що Україна відчуває підтримку СКУ.

“Ваша роль важлива. Ми відчуваємо сьогодні партнерство СКУ. І я радий, що у нас є розуміння та готовність вирішувати будь-які питання”, – сказав прем’єр.

Представники СКУ також наголосили на важливості не лише підтримки українців за кордоном, а й допомоги уряду в створенні умов для повернення українців на батьківщину.Зазначимо, що Павло Грод також є президентом Конґресу українців Канади. Він випускник Торонтонського університету, бакалавр політичних наук, бакалавр права, магістр ділового адміністрування. Член юридичного товариства Верхньої Канади.

За час перебування на посаді президента КУК домігся визначення стосунків з Україною урядом Канади як одного із пріоритетних напрямів зовнішньої політики.

Світлина: novynarnia.com

Також Павло Грод є Генеральним директором Rodan Energy — однієї з провідних компаній Канади в царині інтелектуальних систем.

Світовий конґрес українців – неприбуткова організація української діаспори, створена в 1967 році з метою координації діяльності всіх об’єднань українців, які перебувають за межами України. Це позапартійне об’єднання, міжнародна координаційна надбудова над українськими громадськими організаціями у діаспорі. СКУ об’єднує близько 20 мільйонів українців у 133 країнах світу. Штаб-квартира СКУ розташована в Торонто, Канада.До слова, КУК на чолі з Павлом Гродом у 2017 році виступив проти законопроекту Петра Порошенка про позбавлення громадянства за два паспорти.

Попередником Грода на посаді голови СКУ був інший канадієць – Евген Чолій, який очолював Світовий конґрес українців  у 2008-2018 роках.

Протягом цього періоду Світовий конґрес українців робив усе можливе для просування європейського та євроатлантичного курсу України. Це насамперед включало підписання і ратифікацію Угоди про асоціацію між ЄС і Україною та надання їй безвізового режиму до Шенгенської зони.

Попереду нові важливі завдання, щоб Україна стала повноправним членом ЄС, а також отримала План дій щодо членства в НАТО і відтак – членство в НАТО. Разом зі світовим співтовариством ми повинні й надалі рішуче діяти. Зокрема,  щоб змусити Російську Федерацію деокупувати Крим, вивести свої сили зі Східної України та звільнити всіх українських політичних в’язнів і заручників. СКУ буде так діяти аж до нашої спільної перемоги, і ми, без жодного сумніву, переможемо“, — заявляв Чолій на Х конґресі.Головна світлина: архів.

iconНАШІ в Канаді

НАШІ в світі у Facebook iconНАШІ в світі в Telegram НАШІ в світі в Twitter

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *