Вт. Чер 23rd, 2026

Українські депутати вперше назвали імена усіх бранців Кремля

Верховна Рада звернулася до парламентів іноземних держав з проханням засудити політичні репресії Російської Федерації та допомогти звільнити політичних в’язнів – громадян України, повідомляє портал “НАШІ” з посиланням на УНІАН.

За ухвалення звернення (реєстраційний номер 8064) проголосував 241 народний депутат. Так, парламент України закликає парламенти іноземних держав посилювати політико-дипломатичний та санкційний тиск на державу-окупанта до повного припинення агресії й відновлення суверенітету і територіальної цілісності України.

ВР закликає засудити “переслідування опонентів окупації, серед іншого шляхом незаконного ув’язнення і засудження громадських активістів за безпідставними та/або сфальшованими звинуваченнями в скоєнні злочинів”.

Також Рада закликала використовувати всі можливі міжнародні політико-дипломатичні та санкційні механізми щодо РФ з метою негайного звільнення заручників, захоплення яких було викликане збройною агресією Росії проти України, а також звільнення громадян України, які незаконно утримуються в РФ.

Зокрема, в зверненні названо прізвища понад 50 громадян України, серед яких:

  1. Олег Сенцов;
  2. Роман Сущенко;
  3. Олександр Кольченко;
  4. Павло Гриб;
  5. Володимир Балух;
  6. Станіслав Клих;
  7. Микола Карпюк;
  8. Емір-Усейн Куку;
  9. Муслім Алієв;
  10. Енвер Бекиров;
  11. Рефат Алімов;
  12. Арсен Джеппаров;
  13. Сергій Литвинов;
  14. Олексій Чірній;
  15. Валентин Виговський;
  16. Руслан Зейтуллаєв;
  17. Ферат Сайфуллаєв;
  18. Енвер Мамутов;
  19. Рустем Абільтаров;
  20. Зеврі Абсеїтов;
  21. Ремзі Меметов;
  22. Теймур Абдуллаєв;
  23. Гліб Шаблій;
  24. Олексій Стогній;
  25. Микола Шиптур;
  26. Еміль Минасов;
  27. Бекіра Дегерменджі;
  28. Асан Чапух;
  29. Кязім Аметов;
  30. Руслан Трубач;
  31. Ісмаїл Рамазанов;
  32. Євген Каракашев.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *