Сб. Жов 16th, 2021

Поєднала дві традиції: наша емігрантка одягає жінок Саудівської Аравії у вишиті абаї

Українка Христина Амірза з Івано-Франківська одягає у власні дизайнерські “вишиванки” мешканок Саудівської Аравії, де проживає вже 10 років. Українські народні сукні жінка шиє за фасоном традиційного одягу мусульманок — абаї. Їх жінки одягають поверх одягу, коли виходять на вулицю, повідомляє Gazeta.ua.

“Після переїзду до Саудівської Аравії я отримала дозвіл на проживання у зв’язку із возз’єднанням родини. Працювати права не маю. Було дуже важко весь час сидіти вдома без друзів. Часто помічала навіть місцевих жінок, у яких депресія”, – розповідає Христина.

Аби відволіктися від щоденної рутини, українка вирішила пошити для себе абаю й оздобити її рідними візерунками. За словами жінки, місцевий жіночий одяг дуже незручний і зшитий із синтетичних матеріалів. Такі абаї через спеку буквально за кілька хвилин повністю промокають.

За словами українки, на творчість її надихнув світовий бум моди на вишиванки.

“Наші сукні довгі та лляні, добре носяться у спеку. Я вигадала дизайн і відшила невелику партію. Зробила їх більш схожими на абаї, які за фасоном нагадують халат. Так їх зручніше одягти поверх іншого одягу”, – каже українка.

Перші вишиті абаї Христина продавала сусідам та друзям. Згодом взяла участь у місцевому ярмарку. Саме там її роботою зацікавилась велика кількість жінок, з’явилися перші замовлення. Українку почали запрошувати на різноманітні фестивалі. З’явилися в неї й клієнти із інших міст та навіть зі столиці.

Бізнес Христина оформила в Україні. Та й самі абаї нині шиють в українському ательє.

“В Саудівській Аравії іноземцям не можна відкривати власну справу. Лише якщо є партнер із місцевих мешканців. Але я досі не зустріла тут людину, якій змогла б довіритися. Також тут немає професійних швачок. Жінки більше займаються родиною і живуть за кошти чоловіків”, – пояснює Христина.

Світлини (7): gazeta.ua

Читайте нас у Telegram: t.me/nashisvit; у Facebook: facebook.com/nashisvit; у Twitter: twitter.com/Nashsvit.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *