Чт. Тра 26th, 2022

Журналістка розкрила схему продажу органів українців до Туреччини

Українська журналістка Ірина Заславець розповіла про схему продажу органів у Туреччині, у якій активну участь беруть українці, повідомляє портал “НАШІ” з посиланням на NewsTurk.

“Я буквально вчора бачила лист, який прийшов до Інституту (хірургії та трансплантології, – ред.) імені Шалімова: “Я, така-то жінка, купіть у мене нирку, дуже потрібні гроші…” В Інститут Шалімова постійно приходять такі листи, й українці шукають можливість продати орган. Періодично в судах слухаються такі кримінальні справи”, – повідомила Заславець.

За її словами, в Туреччині дозволяється дарувати орган не лише рідній людині, але й близьким знайомим. 

“Ми їдемо в Туреччину, при клініці є етичний комітет, який запитує – а ви точно не продаєте свій орган? А я, навчена людиною, яка платить гроші, кажу – ні-ні, в жодному разі. Я підписую згоду, що не продаю. Лікарі в даному випадку не винні, я їх обдурила… Так само й в Інститут Шалімова приходять”, – розповідає журналістка.

Таким чином, за словами Ірини Заславець, українці йдуть на обман в Туреччині. А додому повертаються з грошима.

“Сусід питає – де гроші взяв? Він каже – нирку продав і задоволений. Один нирку продав і в АТО пішов. Його судять зараз, він говорить – я воював за Україну, у мене медаль є, а ви мене судите! Друг через нього поїхав продав. Потім це все виходить на якогось дільничного, який думає – можна зірочок на погони націпити, чорних трансплантологів накривши”, – додає Заславець.

Відзначимо, що у травні 2017 року турецька преса активно висвітлювала судовий процес над двома лікарями з Туреччини, які організували транснаціональне угрупування, що спеціалізувалося на торгівлі внутрішніми органами громадян України. Затримані громадяни Туреччини Гакан Таракчіоґлу та Ягья Озтел дійсно є лікарями і власниками клінік, які займаються медичним туризмом.

Українські правоохоронці встановили, що зловмисники шукали малозабезпечених громадян і пропонували їм продати нирку. Потенційних донорів вивозили до Туреччини або на Філіппіни, де проводилися незаконні операції з трансплантації нирок.

Завербованим донорам платили від 13 до 15 тисяч доларів, а самі лікарі отримували від 80 до 100 тисяч доларів за кожен здобутий орган при подальшому перепродажі.

Світлини (4): newsturk.ru

Нас можна знайти у Telegram: t.me/nashisvit; Facebook: facebook.com/nashisvit; Twitter: twitter.com/Nashsvit.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *