Чт. Січ 21st, 2021

Міністерство освіти домовилося про співпрацю зі Світовим конґресом українців

У державному бюджеті на 2018 рік закладено близько 2 мільйонів гривень на розробку матеріалів для українських шкіл за кордоном, тож для українського Міністерства освіти та науки критично важливо використати їх ефективно та з користю. На цьому наголосила Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич під час зустрічі з президентом Світового конґресу українців Евгеном Чолієм, повідомляє прес-служба МОН.

“Ми зараз нарешті звертаємо свою увагу та підтримку на українські школи за кордоном. Уперше держава в повному обсязі забезпечить відрядження вчителям, які проводитимуть річне оцінювання та ДПА для українських школярів за кордоном. Ми також розробили стандарт української мови як іноземної, що стане основою для організації й проведення сертифікаційного іспиту. Окрім цього, у нас є певна сума коштів – близько 2 мільйонів гривень – на розробку навчальних матеріалів для українських шкіл за кордоном, зокрема суботніх. Ми знаємо, що зараз в цьому є потреба, але переживаємо, аби використати гроші ефективно та зробити дійсно потрібний ресурс”,- зазначила Лілія Гриневич.Евген Чолій підтвердив, що сьогодні дійсно питання забезпечення та доступу до навчальних матеріалів українською для закордонних шкіл постало надзвичайно гостро.

“Ми спілкуємося з різними українськими громадами по всьому світу. І це є навіть молоді громади, і вони зацікавлені підтримувати зв’язок їхніх дітей з Україною. Їм, насамперед, потрібен доступ до матеріалів, а видрукувати їх вони й самі готові. Який дійсно є виклик – це різні індивідуальні ситуації для різних дітей в одній закордонній громаді. Адже, як правило, йдеться про навчання різновікових дітей, які мають різні рівні володіння мовою. Так, ви матимете 7-річного хлопчика, що добре говорить українською, і йому треба дати більше письмо та читання, а поруч з ним в одному класі навчається 17-літня дівчина, що 1-2 слова сказати може. І тут, особливо в питанні суботніх і недільних шкіл, дуже важливий індивідуальний підхід, який повинен мати змогу конструювати вчитель через навчальні матеріали. І, до слова, зовсім інша ситуація, коли ми говоримо про дітей, що є громадянами України і нещодавно переїхали за кордон, де працюють їхні батьки”, – пояснила  Оксана Винницька-Юсипович, голова Світової координаційної виховно-освітньої ради Світового конґресу українців, яка також була присутня на зустрічі.

Світлини (3): mon.gov.ua

За результатами спілкування сторони домовилися співпрацювати зі Світовим конґресом українців у розробці навчальних матеріалів для українських шкіл за кордоном. Окрім цього, на зустрічі йшлося про поширення інформації про Голодомор 1932-1933 років як геноциду українського народу та дискусію щодо мовної статті Закону “Про освіту”.Нас можна знайти у Facebook: facebook.com/nashisvit; Telegram: t.me/nashisvit; Twitter: twitter.com/Nashsvit; VK.com: vk.com/nashisvit.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *