Чт. Тра 26th, 2022

У Польщі передали до суду справу щодо роботодавця, який покинув помирати заробітчанку з України

У Польщі районна прокуратура у місті Срьода Великопольська завершила слідство у справі проти польського бізнесмена Єнджея Ц., який у січні цього року не надав допомогу хворій українці Оксані К., яка у нього працювала, і передала справу до суду, повідомляє Укрінформ

Як зазначає речник окружної прокуратури у Познані Маґдалена Мазур-Прус, підприємцю висунуто дев’ять обвинувачень і йому загрожує до трьох років ув’язнення.“Обвинувальний акт направлено до суду. За злочини, які інкримінуються особі, загрожує ув’язнення терміном до трьох років”, – поінформувала Мазур-Прус.

Вона зазначила, що чоловіку висунуто дев’ять звинувачень, вісім з яких стосується того, що роботодавець не зареєстрував у системі соціального страхування Польщі восьмеро осіб, які не мали польського громадянства.

“Усі вони були українцями”, – уточнила речниця прокуратури.

Як повідомлялося раніше, на початку січня в українки Оксани К. стався крововилив у мозок. Польський роботодавець, не бажаючи оплачувати її лікування і з метою уникнути відповідальності перед інспекцією праці, вирішив приховати факт, що вона у нього працювала. Відтак він вивіз її в інший населений пункт, залишив на автобусній зупинці, викликавши поліцію нібито до п’яної особи.Ця історія набула широкого резонансу у польських та українських ЗМІ. Нею зайнялися польська поліція, державна інспекція праці РП, а прокуратура ініціювала кримінальну справу за статтею щодо ненадання допомоги, що призвело до смерті або тяжких наслідків, що суперечить праву про соціальне страхування працівника.

До слова, у Польщі наразі перебуває до мільйону трудових мігрантів з України.

Нас можна знайти у Facebook; Telegram; Twitter; Pinterest; VK; OK.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *