Вт. Тра 26th, 2020

У ДПСУ розповіли нові правила перетину кордону для дітей

Згідно з новими правилами перетину кордону, громадяни України, які не досягли 16-річного віку, можуть виїжджати за кордон до закінчення терміну дії їхнього проїзного документу, повідомляє Укрінформ з посиланням на прес-службу Державної прикордонної служби України.

Як зазначається, згідно з ухваленими змінами щодо спрощення процедури виїзду за кордон окремих категорій громадян України, які не досягли 16-річного віку, лібералізовано вимоги щодо виїзду за кордон дітей у разі їх самостійної подорожі літаками.

Світлина: ukrinform.com

Зокрема, змінами батькам надається право доручати супровід дітей, які подорожуватимуть повітряним транспортом, членам екіпажу літаків відповідно до вимог Міжнародної організації цивільної авіації.

Окрім того, уточнено термін дії проїзного документа дитини. Зокрема, громадяни України, які не досягли 16-річного віку, можуть виїжджати за кордон до закінчення терміну дії їхнього проїзного документу. Тобто, він чинний протягом строку, на який його видано державним органом.На окрему увагу заслуговує приведення у відповідність до європейського законодавства щодо перетину кордону дітьми, народженими за межами України, наголошують у Держприкордонслужбі.

Тепер, як зазначається, для перетину державного кордону цією категорією неповнолітніх громадян України, які прямують у супроводі одинокої матері, достатньо мати паспортний документ і свідоцтво про народження, видане компетентними органами іноземної держави, що не містять відомостей про батька дитини та завірені у встановленому законом порядком.

Як повідомлялося в українських ЗМІ, днями уряд підтримав певні зміни щодо спрощення процедури виїзду за кордон окремих категорій громадян України, які не досягли 16-річного віку.

Пропозиції опрацьовувалися експертами прикордонного контролю Адміністрації Держприкордонслужби відповідно до вимог Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо документів, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус, спрямованих на лібералізацію Європейським Союзом візового режиму для України”.

Прийняті зміни вступлять в силу з дня офіційного опублікування постанови.

Нас можна знайти у Facebook; Telegram; Twitter; Pinterest; VK; OK.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *