Сб. Чер 3rd, 2023

Міжнародний скандал між Україною та Нікарагуа. В окупованому Криму відкрили “консульство”

У тимчасово окупованому Російською Федерацією Криму відкрили “консульство” Нікарагуа. Це перша “дипломатична установа іноземної держави” на території захопленого півострову, повідомляє “Кавун.City”.

“Консульський патент” так званому “почесному консулу Нікарагуа в РФ з резиденцією в місті Сімферополь” Олегу Бєлавєнцеву під час незаконного візиту до Криму вручила послиня Нікарагуа в РФ Альба Асуена Торрес.

У Міністерстві закордонних справ України відреагували на такі дії представників центральноамериканської країни офіційною заявою, в якій наголосили на незаконності таких дій. В українському відомстві підкреслили, що такі дії послині порушили низку міжнародних правових документів, зокрема — кілька резолюцій Генеральної Асамблеї ООН щодо визнання територіальної цілісності України, а також щодо стану справ на території тимчасово окупованого Криму.“Ця дія вважається нашою державою нікчемною і розглядається як відверто недружній крок з боку Нікарагуа щодо України, який сприяє агресії Російської Федерації та її спробі анексії невід’ємної частини території України, якими є Автономна Республіка Крим та місто Севастополь”, — йдеться у заяві.

Також в МЗС повідомили, що почали процес застосування санкцій щодо Нікарагуа, аби захистити суверенітет та територіальну цілісність України.

Нагадаємо, Нікарагуа на офіційному рівні “визнала приналежність” Криму Російській Федерації у 2014 році. Олег Бєлавєнцев, якого “призначили консулом” Нікарагуа в Криму, після окупації півострова виконував роль “постійного представника президента РФ” у Криму.Україна та Нікарагуа не обмінялися між собою дипломатичними установами — функції посольства України в Нікарагуа виконує українська дипустанова на Кубі, у Нікарагуа за “український напрямок” відповідає посольство у Москві.

НАШІ в світі у Facebook iconНАШІ в світі в Telegram НАШІ в світі в Twitter

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *