Вт. Тра 26th, 2020

Голлівудська акторка, австрійська красуня українського походження чи винахідниця світового рівня: Хто така Геді Ламар?

Прекрасна красуня на фото – це акторка та винахідниця Геді Ламар, яка в часи Другої світової війни запатентувала систему управління торпедами, секретні системи зв’язку, які нині використовуються всюди: від мобільних телефонів до Wi-Fi і GPS, повідомляє Telegram-канал Львів.

Геді Ламар (справжнє ім’я – Гедвіг Кіслер) народилася 1914 року в столиці Австрії Відні. Її батьком був банкір зі Львова, а матір – родом із Будапешта. З дитинства батьки розвивали талант Геді й віддали її до театральної школи. У шістнадцять років відбувся її перший кінодебют в фільмі “Дівчина в нічному клубі”. Театральний режисер Макс Райнхардт, назвав юну Геді найкрасивішою жінкою Європи і, напевно, не помилився.1933 року до Геді прийшла світова слава, завдяки зйомкам в фільмі “Екстаз”. Того ж року їй запропонував руку і серце фабрикант зброї, австрійський мільйонер Фріц Мандль. Проте шлюб тривав не довго, однієї ночі Геді втекла із замку, та на пароплаві “Нормандія” вирушила до США – підкорювати Голлівуд.

За океаном її чекав успішний контракт з Metro-Goldwyn-Mayer на $30 мільйонів. Найвідоміші її фільми – “Алжир” (Габі, 1938 рік), “Леді в тропіках”, “Тортилья – Флет”, “Небезпечний експеримент”.В особистому житті Геді теж не сумувала, бо була заміжня шість разів та мала трьох дітей. Геді померла 2000 року в Флориді, коли їй виповнилось 86 років. Відповідно до заповіту її прах розвіяли у Віденському Лісі.

Світлини (5): t.me/lviving

Крім акторства Геді Ламар все життя активно займалась наукою. У серпні 1942 року вона отримала патент на “Секретну систему зв’язку (Secret Communication System)”. Він став основою для зв’язку з розширеним спектром, який сьогодні використовується всюди, від мобільних телефонів до Wi-Fi 802.11 і GPS.До слова, Геді Ламар зображено на заставці при завантаженні програми Corel Draw 8-ої і 9-ої версій.

Більше про новини української громади у США читайте на сторінці у Facebook “НАШІ в США”

Нас можна знайти у Facebook; Telegram; Twitter; Pinterest; VK; OK.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *