Пт. Гру 3rd, 2021

На Варшавському кінофестивалі відбудеться прем’єра документального фільму про Донбас

Документальний фільм “Какофонія Донбасу” відібрали до участі у конкурсній програмі 34 Варшавського міжнародного кінофестивалю, що відбуватиметься 12-21 жовтня, повідомляє Укріфнорм з посиланням на Держкіно.

“Міжнародна прем’єра створеного за підтримки Держкіно документального фільму Ігоря Мінаєва “Какофонія Донбасу” відбудеться 18 жовтня у конкурсній програмі Dоcumentary Competition 34 Варшавського міжнародного кінофестивалю”, – йдеться у повідомленні. 

Світлина: ukrinform.ua

Як зазначається, проект фільму став одним із переможців дев’ятого конкурсного відбору Держкіно та отримав державне фінансування у розмірі 1 мільйону 100 тисяч гривень (загальна вартість виробництва – 1 мільйон 300 тисяч гривень). Автор сценарію та режисер стрічки – Ігор Мінаєв, продюсер – Юрій Леута (компанія “Тремпель Фільмз”). 

“Какофонія Донбасу” – це фільм-міркування, ідея якого полягає у дослідженні створення міфу про Донбас. Ігор Мінаєв пов’язує сьогоднішні події на Донбасі із впливом радянської пропаганди, в якій міф про робітника та шахтаря посідав центральне місце. Життя обіцяло бути симфонією праці, радості й добробуту, але виявилося оманою і маніпуляцією. Пропаганда створила настільки неправдиву паралельну реальність, що одного дня ситуація вибухнула і розпочалася війна. “Симфонія Донбасу” перетворилася на “Какофонію Донбасу”.Світовий прокат картини розпочинається із Франції, де її вихід запланований на 21 листопада 2018 року. Міжнародним дистриб’ютором виступає французька компанія “Zelig Films Distribution”.

Відзначимо, що це вже четверта підтримана Держкіно стрічка, яку покажуть на цьогорічному Варшавському кінофестивалі. У конкурсі Short Films Competition бере участь фільм Дмитра Сухолиткого-Собчука “Штангіст”, у позаконкурсних програмах – іще дві картини, підтримані Держкіно: містична драма “Ефір” Кшиштофа Зануссі та дебютна картина Марисі Нікітюк “Коли падають дерева”.

Більше про новини української громади в Польщі читайте на сторінці у Facebook “НАШІ в Польщі”

Нас можна знайти у Facebook; Telegram; Twitter; Pinterest.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *