Пт. Січ 28th, 2022

Значно схуд і посивів: Оприлюднено свіжу світлину російського бранця Олега Сенцова

Управління федеральної служби виконання покарань Росії у Ямало-Ненецькому автономному окрузі оприлюднило фото засудженого в Росії українського режисера Олега Сенцова, який 139-ий день голодує в російській колонії, повідомляє Радіо Свобода.

Як випливає з повідомлення тюремників, світлину зроблено під час “планового обстеження”, на яке Сенцова вивозили з колонії в міську лікарню Лабитнангі 28 вересня.

Світлина: radiosvoboda.org

Як бачимо зі світлини, попри заяви так званої російської “омбудсвумен” Татьяни Москалькової, український режисер посивів, значно схуд і його голодування аж ніяк не можна назвати “лікувальним.

За даними ФСПВ, з огляду на результати проведеного обстеження, Сенцову “провели корекцію лікування”. Що це означає, російські тюремники не уточнили.

У Міністерстві закордонних справ України у відповідь на такі повідомлення закликали Росію допустити українського консула та лікарів до незаконно ув’язненого Сенцова.

Зазначимо, що напередодні голова Ради при президенті Росії з розвитку громадянського суспільства й прав людини Михайло Федотов направив українській омбудсвумен Людмилі Денисовій листа з інформацією про стан здоров’я українського режисера Олега Сенцова.За його інформацією, 12 вересня відбувся консиліум лікарів міської лікарні Лабитнангі, які визнали стан здоров’я Сенцова стабільним.

Натомість Денісова заявила, що має сумнів з приводу достовірності цієї інформації та якості проведеного огляду. Вона закликала Росію надіслати офіційні медичні документи про справжній стан здоров’я Олега Сенцова.

Нагадаємо, український режисер Олег Сенцов незаконно засуджений у Росії на 20 років ув’язнення за звинуваченням у нібито “підготовці терактів” у анексованому Криму. Режисер відкинув усі звинувачення. Від 14 травня він голодує в російській колонії з вимогою звільнити всіх українських політв’язнів, утримуваних у Росії.З вимогою негайно звільнити Сенцова до Росії неодноразово зверталися міжнародні організації, західні уряди, митці й активісти в усьому світі.

Нещодавно портал “НАШІ в світі” писав про те, що Олега Сенцова висунули на премію імені Сахарова “За свободу думки”. Крім того, є ініціативи з висування його кандидатури на Нобелівську премію миру.

Більше про новини української громади в Росії читайте на сторінці у Facebook “НАШІ в Росії”

Нас можна знайти у Facebook; Telegram; Twitter; Pinterest.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *