Пт. Січ 28th, 2022

Угорщина йде на зустріч Україні: назву “уповноваженого міністра по Закарпаттю” змінять

Угорська сторона поміняє скандальну назву “уповноваженого міністра по Закарпаттю”. Про це заявив голова МЗС України Павло Клімкін після зустрічі з угорським колегою Петером Сійярто у Люксембурзі, повідомляє ZIK.

“Ми говорили про те, як нам бути з назвою їх уповноваженого і повністю домовилися, що назва буде іншою. Протягом найближчих днів ви це побачите”, – сказав він.Міністр разом з тим наголосив, що не буде ситуації, коли Угорщина робитиме щось на території Закарпаття без відома українського уряду.

“Або ми працюватимемо там разом, погоджуючи наші кроки, або угорці там не будуть працювати”, – сказав Клімкін.

Як відомо, на початку серпня Київ висловив протест через створення в уряді Угорщини посади уповноваженого міністра, відповідального за розвиток Закарпатської області. Україна сприйняла це рішення як втручання у внутрішні справи, оскільки “до компетенції уповноваженого віднесено частину суверенної території України”.У МЗС заявили про готовність заборонити в’їзд в Україну уповноваженому, якщо назву його посади не буде змінено.

31 серпня Павло Клімкін повідомив, що його колега Петер Сійярто пообіцяв змінити конфліктну назву. Згодом Угорщина підтвердила дану домовленість. Однак станом на кінець вересня назва змінена не була. 

Нагадаємо, що на початку жовтня між Україною та Угорщиною розгорілася дипломатична війна, в наслідок якої в Україні оголосили персоною нон-грата угорського консула в Берегові, а з Будапешта вислали консула України.Більше про українців в Угорщині можна знайти на сторінці у Facebook “НАШІ в Угорщині”

Читайте нас у Facebook; Telegram; Twitter.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *