Пт. Січ 28th, 2022

Вітчизняне МЗС висилає угорського консула з України

Консула Угорщини у місті Берегове оголошено персоною нон-грата. Як повідомляє УНІАН з посиланням на прес-службу МЗС України, сьогодні про це було поінформовано посла Угорщини в Україні Ерно Кешкеню.

Послу було вручено ноту з інформацією про те, що, відповідно до статті 23 Віденської конвенції про консульські зносини від 1963 року, у зв’язку з діяльністю, несумісною зі статусом консульської посадової особи, консул консульства Угорщини в місті Берегове має залишити територію України впродовж наступних 72 годин.У МЗС наголосили, що розраховують на те, що угорська сторона надалі утримуватиметься від будь-яких недружніх кроків стосовно України, а її посадові особи – від порушень українського законодавства. Також у МЗС зауважили, що розглядають громадян України угорського походження як єднальний фактор у відносинах між двома державами, і закликають до цього ж угорських партнерів.

Як повідомлялось раніше, нещодавно в інтернеті з’явилося відео того, як українцям надають угорське громадянство з проханням не повідомляти про це владі України. Люди на відео на тлі угорського прапора зачитують текст присяги громадянина Угорщини. Потім угорський дипломат закликає їх приховувати від державних структур України факт отримання угорського громадянства.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що надання угорського громадянства суперечить Віденській конвенції про консульські зносини. За його словами, Україна відреагує на видачу угорських паспортів українцям.У свою чергу його угорський колега Петер Сійярто пригрозив вдатися до нових заходів для перешкоджання європейській та євроатлантичній інтеграції України. 3 жовтня Клімкін повідомив, що МЗС 4 жовтня передасть Угорщині ноту щодо того, що угорський консул у Береговому повинен залишити територію України. На це Сійярто заявив, що Угорщина готова негайно дзеркально відповісти, якщо в Україні ухвалять рішення про висилку консула в Береговому.

Читайте також: США закликали Угорщину не блокувати євроатлантичні прагнення України

Голова МЗС Угорщини стверджує, що угорський консул у Береговому “нічого поганого не зробив”.

“Це (роздача угорських паспортів,- ред.) не є порушенням ні угорського законодавства, ні українського, ні міжнародного законодавства. У мене немає причини відкликати консула з Берегового. Якщо Міністерство (закордонних справ, – ред.) України прийме рішення або хтось в Києві прийме рішення про те, що нашого консула потрібно видворити, тоді я відразу ж, невідкладно видворю з Угорщини консула України, відразу”, – заявив Сійярто.

Більше про українців в Угорщині можна знайти на сторінці у Facebook “НАШІ в Угорщині”

Читайте нас у Facebook; Telegram; Twitter; Pinterest.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *