Пт. Січ 28th, 2022

В Греції на вимогу Інтерполу заарештовано українського капітана

У Греції заарештовано українського капітана іноземного судна, яке перебувало в районі “з підозрілою активністю”, пов’язаною з торгівлею наркотиками, повідомляє LB.ua.

Відповідну інформацію оприлюднив представник прес-служби, керівник проектів благодійної організації “Фонд допомоги морякам “Ассоль” Андрій Шевченко.

Світлина: lb.ua

За його словами, в організацію звернулися родичі мешканця Одеси Володимира Шемонаєва, який працював капітаном на судні “Erato” (IMO: 9472103, MMSI: 636015002, позивний A8XZ4, прапор Ліберії).

На початку жовтня дорогою в Україну Шемонаєва затримали в аеропорту Афін, нібито за запитом Інтерполу. Потім моряка заарештували. Підставою для дій грецьких правоохоронців стала інформація про перебування зазначеного судна “в районі з підозрілою активністю”.

При цьому, як зазначає Шевченко, саме судно після затримання українця безперешкодно покинуло Афіни й зараз працює. Крім того, весь екіпаж змінився і безперешкодно вирушив додому.Шевченко підкреслює, що у цій справі не було жодної експертизи і не надано жодного доказу, який може свідчити про підстави для затримання українця. За його словами, справу, в рамках якої затримано громадянина України, розглядають в Іспанії, і влада Греції заявила про наміри екстрадиції Шемонаєва саме в цю країну.

“Зараз у Греції перебуває омбудсмен України. Оскільки Шемонаєв завжди відрізнявся тільки позитивними характеристиками, ентузіаст своєї справи, паралельно з роботою на флоті викладав і виховав плеяди професіоналів, сім’я сподівається, що цей випадок стане об’єктом її переговорів. Також (сподіваємося на те, – ред.) що вона буде сприяти захисту прав і свобод нашого співвітчизника, справедливому і швидкому розгляду цієї справи в Греції й поверненню моряка додому”, – каже Шевченко.

Зараз 58-річного Шемонаєва утримують у Корідаллосі – найбільшій грецькій в’язниці суворого режиму. Сьогодні, 23 жовтня, йому мали вручити європейський ордер на арешт.Родичі українця припускають, що під “районом з підозрілою активністю” мають на увазі перебування контейнеровоза “Erato” в Колумбії. Нібито в зазначеному районі була затримана яхта з наркотиками, і час її затримання збігся з періодом перебування там “Erato”.

Однак ані сам Шемонаєв, ані його родичі досі не знають, у чому саме суть підозри іспанської влади, яка звернулася до Інтерполу.

Зазначимо, що за даними МЗС, станом на 9 жовтня в тюрмах за кордоном перебувають 290 українських моряків, хоча ще на початку лютого 2018 року в ув’язненні за кордоном перебувало 214 наших мореходців.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *