Пт. Січ 28th, 2022

Сійярто пропонує Україні співпрацю. Знову на умовах Угорщини

Угорщина пропонує Україні укласти угоду про захист нацменшин. Про це заявив угорський міністр закордонних справ Петер Сійярто після бесіди з українським колегою Павлом Клімкіним в кулуарах Варшавського безпекового форуму, повідомляє LB.ua.

На його думку, обидві країни маю утримуватися від політики, яка могла б привести до асиміляції національних меншин і зміни національного складу в певному регіоні.“Українська сторона обіцяла розглянути пропозицію”, – зазначив Сійярто, висловивши надію, що угорська і українська сторони обговорять деталі пропозиції на черговій зустрічі в Мілані, яка запланована на 7 грудня.

Він зазначив, що вважає позитивним те, що петицію із закликом до депортації представників угорської національної меншини з Закарпаття вилучили з сайту українського парламенту.

Сійярто привітав і розпочате розслідування з приводу “брехливих рекламних щитів, спрямованих проти лідерів угорської національної меншини”.“Було досягнуто домовленості про те, що український уряд призначить чиновника, відповідального за транскордонне економічне співробітництво. В інтересах забезпечення плавного продовження Програми економічного розвитку Закарпаття заступник міністра закордонних справ Левенте Мадяр та призначений український чиновник зустрінуться найближчим часом”, – сказав угорський дипломат.

Сійярто також повідомив Клімкіна, що Угорщина готова активізувати кредитну лінію на $50 мільйонів для фінансування будівництва доріг на Закарпатті, а також продовжувати програму забезпечення дітей, які постраждали від агресії Росії на сході України, безкоштовними відпустками на озері Веленце.Нагадаємо, що влітку 2018 року уряд Угорщини створив посаду уповноваженого міністра, відповідального за розвиток Закарпатської області та призначив на неї Іштвана Греже. Україна назвала це рішення втручанням у внутрішні справи і посяганням на територіальну цілісність.

Заступник міністра закордонних справ України Василь Боднар говорив, що МЗС змушене різко відреагувати на дії Угорщини, щоб стримати можливості подальшого руху угорської сторони в “напрямку впливу на Закарпаття як на якийсь свій регіон”. Пізніше сторонам вдалося домовитися щодо цього питання – Угорщина погодилась змінити назву цієї посади.

Більше про українців в Угорщині можна знайти на сторінці у Facebook “НАШІ в Угорщині”

Читайте нас у Facebook; Telegram; Twitter.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *