Вт. Чер 28th, 2022

В Австрії презентують графічний роман за твором Івана Франка

Світлина: cosmic.com.ua

30 жовтня у Відні відбудеться презентація графічного роману “Герой поневолі”, створеного Міхаєм Тимошенко та Кирилом Горішнім за твором Івана Франка, повідомляє портал “НАШІ в світі” з посиланням на сторінку заходу в Facebook.

Головна дія твору відбувається у революційному Львові 1848 року. Роман оповідає історію українця, співробітника юридичної фірми Калиновича, який працює “рівномірно і точно, як злагоджений годинник”, його ідентичність і самопізнання стають дедалі більш заплутаними. Врешті, він має знову віднайти себе з-поміж австрійців, поляків та русинів у багатонаціональній Галичині. Крім цього, “Герой поневолі” також є й історією кохання.



Ця книга вперше була видана українським видавництвом “Леополь” й презентована на Книжковому форумі у Львові 2017 року. 

“Герой поневолі” буде представлений публіці в німецькому перекладі у виконанні Ніни Гаврилів та Володимира Кам’янця з передмовою Алоїза Вольдана.

Захід розпочнеться о 19:00 в приміщенні Університету Відня за адресою: Universitätsring 1, 1010 Vienna, Austria.

Автори – Міхай Тимошенко та Кирило Горішній. Міхай народився 1980 року в румунському місті Мачін. Це відомий ілюстратор, активно займається живописом, карикатурою та графікою. Міхай Тимошенко має українське коріння, тож у 19-річному віці він переїхав до України, де 2006 року закінчив Львівську академію мистецтв. З 1998 року бере участь у міжнародних виставках, мав персональні виставки “Автопортрети” та “Театральні портрети”.

Кирило Горішній народився 1977 року в Парижі. Він адаптував текст Івана Франка та став ідейним натхненником створення графічного роману. Вивчав історію в Сорбонні, а 2002 року переїхав до України, звідки походить його коріння. Кирило займається фотографією та видавничою справою. Він намагається зрозуміти та візуалізувати український менталітет. В першу чергу цікавиться соціальними, етнічними та історичними проблемами, тому вивчає життя гуцулів у Карпатах. Мав безліч фотовиставок у галереях та музеях по всьому світу. 



Нагадаємо, портал “НАШІ в світі” писав про те, що графічний роман “Герой поневолі” було презентовано у Швейцарії.

Ілля КОНТІШЕВ, головний редактор порталу “НАШІ в світі”

НАШІ в світі на Facebook iconНАШІ в світі в Telegram НАШІ в світі в Twitter

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *