Пт. Січ 28th, 2022

Угорщина змінила назву “уповноваженого щодо Закарпаття” міністра

Будапешт офіційно змінив посаду Іштвана Ґрежі на “уповноваженого міністра, відповідального за розвиток співпраці Сабольч-Сатмар-Березької області та Закарпатської області, а також координацію програми розвитку дитячих навчальних закладів Карпатського регіону”, повідомляє УНІАН.

Таким чином, Угорщина на вимогу України нарешті перейменувала скандальну назву посади урядового уповноваженого по Закарпаттю, яка викликала жорсткий спротив України. Відповідне рішення опубліковане в офіційному виданні Міністерства юстиції Угорщини у понеділок, 29 жовтня.Тобто тепер у назві посади йдеться не про розвиток однієї області, а про співпрацю двох сусідніх прикордонних регіонів. Угорщина фактично повернула назву посади Іштвана Ґрежі, яка існувала до весни поточного року, додавши до функцій уповноваженого роботу із дитячими навчальними закладами Закарпаття.

Як повідомлялося раніше, 15 жовтня очільник українського МЗС Павло Клімкін заявив про остаточну домовленість з Угорщиною щодо зміни назви “уповноваженого по Закарпаттю”. За словами голови МЗС, результатів домовленості треба очікувати найближчими днями.

Раніше МЗС України висловило Угорщині рішучий протест у зв’язку з недружніми кроками Будапешта щодо офіційного Києва. До МЗС було викликано тимчасового повіреного у справах Угорщини в Україні Ласло Папа. Угорському дипломату було вручено ноту з вимогою надати офіційні роз’яснення у зв’язку з рішенням уряду Угорщини створити посаду “уповноваженого міністра, відповідального за розвиток Закарпатської області та програми розвитку дитячих садків Карпатського басейну”.Речниця МЗС України Мар’яна Беца заявила, що сам факт створення таких посад є прямим втручанням у внутрішні справи української держави, тому що до кола інтересів такого уповноваженого віднесено частину суверенної території України.

Головна світлина: tsn.ua

iconНАШІ в Угорщині

НАШІ в світі на Facebook iconНАШІ в світі в Telegram НАШІ в світі в Twitter

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *