Сб. Чер 3rd, 2023

Диктатор Путін знову відмовився помилувати українського політв’язня Сенцова

Російський тиран та президент Владімір Путін не розглядатиме питання про помилування незаконно ув’язненого на території імперії українського режисера Олега Сенцова без його особистого звернення та подання губернатора Ямало-Ненецького автономного округу, де Сенцов відбуває покарання, повідомляє ZIK.

Відповідна інформація випливає з відповіді Управління президента РФ із забезпечення конституційних прав громадян на звернення федерального Бюро партії “Яблоко”.У відповіді на звернення начальник департаменту Управління президента РФ із забезпечення конституційних прав громадян Сєрґєй Єсіпов “роз’яснює”, що згідно з положенням про порядок розгляду клопотань про помилування, процедура помилування починається з особистого клопотання засудженого, який звертається до президента країни через адміністрацію виправної установи.

Надалі клопотання, разом з іншими матеріалами, направляється в комісію з питань помилування на території суб’єкта РФ, де ухвалюється попереднє рішення про доцільність помилування, пише Єсіпов.Така відповідь, на думку голови партії “Яблоко” Емілії Слабунової, говорить про те, що президент знімає з себе відповідальність за “вирішення дуже важливого політичного і, найголовніше, гуманітарного питання – збереження життя людини, звинувачення на адресу якої політично мотивовані”.

Як повідомлялося раніше, незаконно засуджений у Росії український режисер Олег Сенцов написав нового листа, в якому повідомив про стан свого здоров’я.

Нагадаємо, українців Олега Сенцова та Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили у підготовці терактів, Кольченка засудили до 10 років позбавлення волі, а Сенцова – до 20.У травні 2018 року Сенцов оголосив голодування з вимогою звільнити всіх політичних ув’язнених Кремля. Він тримався 145 днів і заявив про припинення голодування із 6 жовтня через загрозу примусового годування.

Загалом у Росії та анексованому Криму станом на сьогодні утримують близько 70 українських політв’язнів, серед них і журналіста Укрінформу Романа Сущенка, якого у РФ засудили до 12 років колонії суворого режиму за нібито шпигунство.

Головна світлина: svoboda.org

iconНАШІ в Росії

НАШІ в світі на Facebook iconНАШІ в світі в Telegram НАШІ в світі в Twitter

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *