Сб. Чер 3rd, 2023

На Тернопільщині поховали ветерана АТО, який загинув на заробітках у Польщі

У селі Золотники Теребовлянського району на Тернопільщині поховали 28-річного учасника АТО Мар’яна Малявського (позивний “Марік”), який загинув на заробітках у Польщі. Чоловік провів у сусідній країні останній рік, повідомляє “Новинарня”.

Зазначається, що юнака виявили повішеним у лісосмузі на околиці Варшави. Перед цим він три дні не приходив на роботу, друзі забили на сполох. Поліції знадобилося лише кілька годин, аби розшукати зниклого.На опізнання тіла до сусідньої країни їздила матір юнака. Львівські волонтери, з якими Мар’ян дружив, допомагали з доправкою тіла додому. На похороні Мар’яна Малявського 9 листопада були присутні його побратими з усієї України.

Зазначається, що до війни Мар’ян працював рекламним менеджером. У 2015-2016 роках ніс службу на Донбасі у складі добровольчого медичного батальйону “Госпітальєри”. Зараз на війні перебуває його молодший брат Юрій.

Родина Малявських проживає на хуторі Рудка, що належить до Бурканівської сільської ради, на Теребовлянщині. Раніше вони мешкали на Львівщині, де й народився Мар’ян. У Золотниках він закінчив школу, звідси родом його батько.

Колаж: портал “НАШІ в світі”, світлина – dobrovoltsi.org.ua

Версій причини смерті є кілька, наразі слідство не надало остаточного висновку. Спочатку припускали, що Мар’яна могли вбити й інсценувати повішання, згодом почали схилятися до версії про суїцид.

Наразі проводяться необхідні експертизи, які встановлять, чи були на тілі сліди насилля, зрештою, визначать точну дату смерті. Польські слідчі вилучили речі, які були біля Мар’яна.

Батько загиблого, Юрій Малявський, розповів журналістам, що Мар’ян на фронті півроку був парамедиком, самотужки здобув медичні навики.“Після війни закрився, не хотів нічого згадувати… Помалу повертався до звичайного життя. На жаль, отримати фахову реабілітацією в нашій країні не так просто. Після війни наші хлопці нікому не потрібні… А особливо якщо йде мова про добровольців — їх неохоче визнають. Мар’янові не пропонували ані землі, ані пільг, уже після смерті почали щось думати…”, – розповідає Юрій Малявський.

За словами батька, на війні Мар’ян дуже сильно переживав. Одного разу йому просто дивом вдалося вижити – місцеві мешканці попросили українських військових про допомогу. Рушили шестеро хлопців, серед яких був і Мар’ян. Дорогою чоловік зупинився, аби попити води, й трохи відстав. Коли ж наздогнав побратимів, то усі вони були вже мертвими.

До слова, матір Мар’яна теж працювала в Польщі, вони часто бачилися саме за кордоном.

Нагадаємо, портал “НАШІ в світі” писав про те, що у Польщі виявили повішаним 22-річного заробітчанина з України.

Головна світлина: novynarnia.com.

iconНАШІ в Польщі

НАШІ в світі у Facebook iconНАШІ в світі в Telegram НАШІ в світі в Twitter

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *