Сб. Чер 3rd, 2023

Довічне чи помилування султана: які шанси в українки, засудженої у Малайзії, вийти на свободу

Безпрецедентна справа Клавдії Лопаткіної в Малайзії перейшла на новий етап. 25-річну дівчину з бідної родини на Херсонщині засудили до довічного ув’язнення за контрабанду наркотиків, повідомляє ТСН.

Кадри, на яких її доньку ведуть до суду, Ірина Лопаткіна переглядає з клубком у горлі.“Коли вона йшла в суд, вона йшла спокійно, бо адвокат запевнив її, що справу буде виграно, що вона постраждала. Я зараз почну плакати. Не хочу плакати, не хочу, щоби бачили мої сльози. Вона мені сказала такі слова: мама, якщо я повернуся в Україну, це буде диво”, – розповідає жінка.

Остров Пінанг у Малайзії – сюди Клавдія Лопаткіна прилетіла як туристка, але вже третій рік повернутися додому не може. В її багажі знайшли чотири пачки цукерок, а під шоколадом – кокаїн у обгортках, кількістю – два кілограми, вартістю на чорному ринку – понад $300 тисяч. За намір перевезти наркотики українці загрожувала смертна кара, але її врешті засудили на довічне.

“Вона дуже сильно плакала. Навіть пожаліли служителі тюрми – дали подзвонити в Україну. Вона сказала: матусю, я не винувата. Вона просто повірила людям”, – каже матір.

Жінка впевнена, що до Малайзії донька полетіла, аби заробити грошей. Земляки розказують, що Клава росла без батька. Поки вчилася, була гарною ученицею та мріяла вирватися зі злиднів.“З дисципліною проблем не було, дівчинка відповідальна. Розповіли красиву казку – вона і повірила”, – кажуть про неї викладачі.

“У неї були мрія заробити хоча б пару тисяч доларів, щоби купити ще одну кімнату в гуртожитку”, – додають ті, хто її знає. 

Три роки Клавдія працювала в Одесі офіціанткою, знайшла там хлопця, завагітніла. Він наполягав зробити аборт, але дівчина відмовилась – і саме в цей час познайомилася з чоловіками, які запропонували легкий заробіток. У Дубаї їй начебто дали коштовності для передачі в Малайзії. В Нацполіції кажуть, що наразі судять вісьмох наркодилерів, але чомусь чотирьох із них суд  відпустив додому, хоча саме вони мають стосунок до Лопаткіної.У МЗС заявляють, що вирок про довічне ув’язнення нині оскаржують, а якщо програють апеляційний, буде найвищий суд, федеральний. Крім нього є ще право на помилування.

“Клопотання на помилування подається султану штату, де засуджена українка. Прецеденти про помилування є. Друге – ми працюємо з малайзійською стороною над питанням про укладання угоди про передачу засуджених осіб”, – розповідають дипломати.

Без мами на Херсонщині тим часом підростає дворічна донька засудженої Лопаткіної. Її вона народила вже у малайзійській тюрмі. Познайомитися з дитям тато досі не приїхав. По малу літала бабуся, яка три роки живе з надією.

“Боротьба триває, я дуже сподіваюся, що мене почує сам президент і мою дівчинку повернуть додому”, – зізнається Ірина Лопаткіна.

Але в мусульманській країні з суворими законами перевезення наркотиків прирівнюється до теракту. Суди за волю довічно ув’язненої Лопаткіної триватимуть ще щонайменше рік.

Відео: tsn.ua.

Головна світлина: utusan.com.my.

Валентина МУДРИК, ТСН

iconНАШІ в Малайзії

НАШІ в світі у Facebook iconНАШІ в світі в Telegram НАШІ в світі в Twitter

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *