Сб. Чер 3rd, 2023

РОСІЯ: Українському в’язню сумління Шумкову тюремники погрожують вбивством

Херсонцю Олександру Шумкову, якого незаконно засудили в Російській Федерації до чотирьох років ув’язнення, продовжують погрожувати фізичною розправою. Про це з посиланням на уповноважену Верховної Ради з прав людини Людмилу Денісову повідомляє Суспільне|Новини.

Зокрема, українська омбудсвумен зазначила, що адміністрація колонії міста Торжок Тверської області, у якій Олександр Шумков нині відбуває ув’язнення, продовжує здійснювати на нього психологічний тиск, систематично поміщаючи його до штрафного ізолятора. Також на адресу незаконно засудженого херсонця продовжують лунати погрози за його політичні та національні погляди, доходить до погроз фізичної ліквідації українця.Людмила Денісова також повідомила, що через постійні перебування Олександра в ШІЗО (штрафний ізолятор) погіршився стан його здоров’я.

Українська омбудсвумен звернулась до своєї російської колеги Тетяни Москалькової з проханням перевірити правові підстави поміщення херсонця Шумкова до штрафного ізолятора та забезпечити йому належні умови тримання у колонії.

Це вже не перша подібна заява української омбудвумен. Раніше вона вже повідомляла, що Олександру Шумкову погрожують вбивством й не дозволяють отримувати пошту.Нагадаємо, 4-го грудня 2019-го року Брянський суд Росії засудив херсонця до чотирьох років ув’язнення в колонії загального режиму. Його звинуватили в участі у діяльності екстремістської організації. Йдеться про “Правий Сектор”, членом якого Олександр був протягом кількох років.

Після вироку Олександр Шумков потрапив до колонії №4 міста Торжок Тверської області РФ 5-го квітня 2019-го року. В ув’язненні Олександр кілька разів оголошував голодування. Періодично через своїх захисників українець передавав відеозвернення, у яких розповідав про катування.iconНАШІ в Росії

НАШІ в світі у Facebook iconНАШІ в світі в Telegram НАШІ в світі в Twitter

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *