Пт. Гру 3rd, 2021

На заході знімуть фільм про журналіста, який першим заговорив про Голодомор

Джеймс Нортон, зірка телесеріалів “Війна і мир” та “Макмафія”, і Ванесса Кірбі, яка зіграла роль принцеси Маргарет у перших двох сезонах серіалу “Корона”, зіграють безстрашних журналістів у новому політично зарядженому фільмі “Гарет Джонс” польської режисерки Агнєшки Холланд, повідомляє портал “НАШІ” з посиланням на UAМодна.

Фільм засновано на реальних подіях початку 1930-х років, коли приховувати правду про навмисно створений голод допомагали і певні журналісти з московського представництва New York Times.

Головний герой – амбітний англійський журналіст, який подорожує до Москви задля написання матеріалу про Йосипа Сталіна. У Росії він зустрічає репортерку New York Times, яка розказує усю правду про репресії в Радянському Союзі. А після нелегальної поїздки до України він пише про всі злочини тоталітарного режиму на цій землі.

Коли він намагається розповісти світові усю правдиву історію, Гарет зустрічає молодого Джорджа Оруела і ділиться з ним своїми висновками, тим самим вплинувши на авторську версію класичного роману “Ферма тварин”.

“Сценарій дуже художньо та оригінально приєднується до кількох проблем ХХ-го століття, які, здається, особливо актуальні сьогодні”, – розповідає режисерка Агнєшка Холланд.

Відзначимо, що Гарет Джонс – валлійський журналіст, який першим на Заході під власним іменем написав правду про штучний голод в Україні у 1932–1933 роках.

Світлини (2): uamodna.com

Зйомки фільму мають розпочатися вже в лютому цього року. За словами режисерки, фільм не буде документальною реконструкцією, хоча образ голоду намагатимуться показати максимально реально, майже документально.

Стрічку зніматимуть в Україні, Польщі та Великобританії. В Україні зйомки фільму проходитимуть поблизу Києва, можливо також у самому Києві, крім того, вони відбуватимуться у Кракові та Нижній Сілезії, а також у Шотландії.

“Якщо наші плани нічого не порушить, то розпочнемо зйомки в лютому 2018 року в Україні. Перша дія – це подорож Гарета Джонса до України, власне його зіткнення з Голодомором. Після короткої перерви продовжуватимемо зйомки фільму приблизно у квітні в Польщі, а потім у Великобританії, в основному – у Шотландії. Дуже хочу завершити фільм до кінця 2018 року і вперше його показати в Україні”, – каже Холланд.

У стрічці “Гарет Джонс” з’являться до шести українських акторів, також польські, але найбільше буде британських.

“Так, 5-6 осіб з України, може навіть більше. У фільмі будуть і польські актори, але найбільше буде британських, можливо ще кілька європейських. Це природно, адже середовище західних журналістів у Москві того часу було дуже міжнародним”, – пояснює режисерка.

Прем’єра фільму відбудеться не раніше грудня 2018 року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *