Пт. Сер 19th, 2022

В Росії почали кримінальне провадження щодо українського міністра

У Росії порушили кримінальну справу проти міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова. Провадження порушено “за фактом перешкоджання вільному здійсненню російськими громадянами своїх виборчих прав на виборах президента Росії” (пункт “в” частини 2 статті 141 КК РФ), повідомляє портал “НАШІ” з посиланням на УНІАН.

За даними слідства, Аваков, “діючи з групою осіб за попередньою змовою”, давав вказівки підлеглим по службі співробітникам МВС України, які забезпечують охорону та безпеку російських дипломатичних установ у Києві, Львові, Одесі та Харкові, не пропускати на виборчі дільниці громадян РФ, які перебували на території України від 18 березня 2018 року для участі у виборах президента.

Світлина: unian.net

Зазначається, що в  результаті таких буцімто дій Авакова та інших осіб було грубо порушено права та інтереси громадян, гарантовані Конституцією Російської Федерації. При цьому заявляється, що відповідно до статті 12 КК РФ іноземні громадяни та особи без громадянства, які не проживають постійно в РФ, та які вчинили злочин поза межами Російської Федерації, підлягають кримінальній відповідальності за російським кримінальним законодавством у випадках, якщо злочин спрямований проти інтересів Російської Федерації або громадянина Російської Федерації.

Причиною порушення кримінальної справи проти голови МВС України стала його заява, що 18 березня режим охорони дипломатичних установ РФ на території України – в Києві, Харкові, Одесі та Львові – не передбачатиме доступу на ці об’єкти громадян Росії для голосування на виборах президента.

До слова, це вже не перше провадження щодо Арсена Авакова у Росії. Першу справа проти нього СК РФ порушив у червні 2014 року – у зв’язку із “застосуванням заборонених засобів і методів ведення війни”.

Сам очільник МВС прокоментував новину про порушену проти нього в Росії кримінальну справу доволі коротко та стримано: “Служу українському народу!” Відповідне повідомлення міністр розмістив на своїй сторінці у Twitter.

Ілля КОНТІШЕВ, НАШІ в світі

Нас можна знайти у Telegram: t.me/nashisvit; Facebook: facebook.com/nashisvit; Twitter: twitter.com/Nashsvit; SoundCloud: soundcloud.com/nywkkescuevg.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *