Пт. Сер 19th, 2022

Чергову групу українських моряків затримали у Греції

У Греції біля півострова Пелопоннес берегова охорона країни затримала 64 мігранти та трьох нелегальних перевізників людей. Як повідомляється, контрабандистами виявились громадяни України, пише Deutsche Welle.

“Вони намагалися перебратися до Італії. Контрабандисти походять з України”, – заявив у понеділок, 9 квітня, офіцер берегової охорони.

Раніше грецька державна радіокомпанія (ERA) повідомила, що мігрантів спочатку невеликими групами доправили мікроавтобусами з Афін до порту в містечку Кіліні, а потім малими човнами переправляли на яхту біля грецького узбережжя. За цим спостерігали рибалки, які й повідомили про підозрілі пересування береговій охороні. 

Серед мігрантів було щонайменше 20 неповнолітніх. Всі вони почуваються добре і мають бути розміщені в таборі для біженців на заході Греції, повідомляє державне радіо.

Нагадаємо, що після закриття “балканського маршруту” 2016 року, тисячі мігрантів залишилися в Греції. Майже кожного дня поліція виявляє невеликі групи людей, які намагаються перебратися в інші країни Європи. Контрабандисти обіцяють мігрантам переправити їх через ділянки уздовж “балканського маршрту”, які не охороняються, або ж морем до Італії.

За підрахунками Міжнародної організації з міграції, у 2017 році понад три тисячі людей потонули або зникли безвісти при спробі перетнути Середземне море, відпливаючи переважно з Лівії в напрямку Італії, а за останні чотири роки кількість загиблих при спробі дістатися берегів Європи становить понад 20 тисяч.

Разом із тим, варто зазначити, що українці далеко не завжди знають про те, що стають контрабандистами. Доволі часто моряки з України, шукаючи хоч якогось підробітку, стають жертвами шахраїв й нерідко під тиском загрози своєму життю та здоров’ю змушені виконувати протиправні накази власників суден.

Наразі у грецьких в’язницях перебуває понад 200 українських моряків, попри те, що офіційна влада заявляє про меншу кількість ув’язнених українців.

До слова, нещодавно портал “НАШІ в світі” писав про те, що грецький суд засудив українського моряка до 180 років.

Олена ГУБАР, Deutsche Welle

Нас можна знайти у Telegram: t.me/nashisvit; Facebook: facebook.com/nashisvit; Twitter: twitter.com/Nashsvit.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *