Чт. Тра 26th, 2022

15-річного українця в США засудили до штрафу в розмірі $36 мільйонів

Український підліток, з вини якого почалася масштабна пожежа в Орегоні, має сплатити $36 мільйонів штрафу. Відповідний вирок днями виніс американський суд, повідомляє портал “НАШІ” з посиланням на The Washington Post.

Повідомляється, що вісім місяців тому юнак, перебуваючи в групі з кількома друзями, запускав феєрверки в одному із каньйонів неподалік від однієї з наймальовничіших пішохідних стежок в штаті Орегон. Через необережне поводження із вогненебезпечними засобами в низині річки Колумбія сталася масштабна пожежа.

Відео: washingtonpost.com

Окружний суддя Джон А. Олсон у своєму вироку визнав, що підліток не в змозі сплатити повну суму штрафу. Але шкода, завдана внаслідок пожежі, яка сталася 2 вересня 2017 року, була надто значною. Адже після того, як невдало запущений феєрверк запалив сухостій, вогонь розкинувся на територію понад 48 тисяч акрів (понад 194 квадратні кілометри), зруйнувавши значну частину відпочинкової зони й завдавши витрат лише на локалізацію та гасіння пожежі близько $18 мільйонів.

Зазначимо, що ця масштабна пожежа увійшла в історію під назвою пожежа Іґл Крік й була повністю подолана лише 30 листопада 2017 року.

Внаслідок пожежі було завдано шкоди водоспадові Мултнома й зруйновано Онеонтнський тунель на історичному шосе річки Колумбія, розташованому приблизно за 3о миль (трохи більше 48 кілометрів) від Портленду. Через небезпеку, яка загрожувала понад 5 тисячам домовласництв, було евакуйовано сотні мешканців прилеглих територій. Повному знищенню піддались чотири будівлі.

Туристичні компанії підрахували збитки від зірваного сезону, які склали близько $2 мільйонів.Матір підлітка в листопаді 2017 року повідомила, що ця пожежа стала справжньою травмою для її 15-річного сина, якого одразу запідозрили у навмисному підпалі, й сказала, що “це була його помилка”. Жінка пішла на такий крок, побоюючись суспільного осуду та тиску з боку громадськості на її родину та неповнолітніх дітей. До слова, уся родина жінки – емігранти з України.

В лютому 2018 року підліток визнав свою провину у восьми пунктах ненавмисного підпалу державної та приватної власності, двох пунктах необережного поводження з вогнем на території природно-заповідного фонду, а також в епізодах другого ступеню хуліганства та піддані загрозі інших осіб. Його засудили до п’яти років випробувального терміну та 1920 годин громадських робіт в Лісовій службі США.

Також юнаку було присуджено принести письмові вибачення на адресу 152 осіб, які постраждали внаслідок пожежі. Також 15-річний українець усно висловив свій жаль та перепросив у всіх, кого він піддав небезпеці, під час судового засідання.

“Щодня я думаю про цей страшний випадок та його жахливі наслідки. Я знаю, що все життя тепер мушу жити з тим усвідомленням, що мої вчинки завдали шкоди іншим людям”, – заявив він в суді.

Адвокати хлопця заявили, що $ 36 мільйонів – це занадто велика й безпрецедента сума як для Орегону. Проте суддя Олсон заявив, що стягнення є “явно пропорційним злочину, оскільки воно не перевищує фінансової шкоди, заподіяної юнаком”.Штраф, як зазначив у вироці суддя, включає в себе більше $21 мільйону на користь Лісової служби США, $12,5 мільйонів на користь Департаменту транспорту штату Орегон, понад $1,6 мільйонів на користь пожежної служби штату Орегон, понад $ 1 мільйон на честь Об’єднаної Міжокеанської Залізниці  та кілька дрібніших стягнення на користь державних парків штату Орегон, страхової компанії та Іріс Шенк, яка втратила свій будинок у вогні.

Суддя Олсон зазначив у своєму вироці, що підліток має кілька варіантів щодо сплати штрафу. Зокрема, суд може дозволити контролюючому органу створити план оплати. Також було заявлено, що підліток може виплатити штраф лише протягом 10 років, якщо він успішно відбуде свій випробувальний термін, виконає планування платежів та не вчинить жодних інших злочинів.

Марва ЕЛТАҐУРІ, The Washington Post

Переклад – Ілля КОНТІШЕВ, НАШІ в світі

Нас можна знайти у Facebook: facebook.com/nashisvit; Telegram: t.me/nashisvit; Twitter: twitter.com/Nashsvit; VK.com: vk.com/nashisvit.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *