Чт. Тра 26th, 2022

Українського журналіста Павла Шаройко в Білорусі засудили до 8 років ув’язнення

Верховний суд Білорусі виніс українському журналісту Павлу Шаройко обвинувальний вирок. Він отримав вісім років позбавлення волі. Про це повідомив посол України в Білорусі Ігор Кизим, пише видання TUT.BY.

“Наразі Шаройко перебуває в СІЗО КДБ. Днями його відвідував український консул, на умови утримання засуджений не скаржиться”, – зазначив посол, додавши, що з українцем також бачилася його дружина.

Нагадаємо, що суд над українським журналістом Павлом Шаройко почався в лютому. Верховний суд цей процес не прокоментував.

Світлина: tyt.by

У чому звинуватили українського журналіста?

У листопаді минулого року КДБ Білорусі повідомив, що під час проведення агентурної акції “на гарячому” було затримано “кадрового співробітника головного управління розвідки Міністерства оборони України” Павла Шаройко. За даними КДБ Білорусі, в країні він створив агентурну мережу з-посеред громадян Республіки Білорусь, які за грошову винагороду виконували його завдання зі збору інформації розвідувального характеру у військово-політичній галузі. Відносно Павла Шаройко було порушено кримінальну справу за статтею 358 КК Білорусі (Шпигунство) й ухвалено рішення про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

За твердженням білоруських ЗМІ Павло Шаройко нібито розповів, що координацію його розвідувальної діяльності здійснював співробітник головного управління розвідки Міністерства оборони України Ігор Скворцов, який діяв під прикриттям посади радника посольства України в Білорусі. Згідно із цими свідченнями Ігоря Скворцова було оголошено в країні персоною нон-ґрата за нібито діяльність, несумісну з дипломатичним статусом.За чотири дні після заяви КДБ Аляксандр Лукашенка розповів , що обговорював ситуацію щодо суду над українським журналістом з президентом України Петром Порошенко на зустрічі в ОАЕ. Між президентами нібито було досягнуто домовленості не надавати справі розголосу, але українська сторона її порушила.

“Вони зчинили ґвалт, все було виплеснуто в засоби масової інформації. Що мені залишалося робити? Я скасував своє рішення і сказав викласти деякі факти в ЗМІ, щоб люди розуміли, що ми не нагнітаємо ситуацію в стосунках з Україною”, – заявив Лукашенка.

Павлу Шаройко було пред’явлено звинувачення за статтею 358 Кримінального кодексу (Шпигунство). Санкції статті передбачають позбавлення волі на строк від 7 до 15 років. Українського журналіста засудили на вісім років ув’язнення.

Переклад – Ілля КОНТІШЕВ, НАШІ в світі

Нас можна знайти у Facebook: facebook.com/nashisvit; Telegram: t.me/nashisvit; Twitter: twitter.com/Nashsvit; VK.com: vk.com/nashisvit.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *