Нд. Сер 14th, 2022

Восьме диво світу: Що відомо про неймовірну Теракотову армію в Китаї?

Теракотова армія є одним з найбільш захоплюючих археологічних відкриттів нашого часу. Цю знахідку називають Восьмим дивом світу, а також вона є об’єктом Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, пише UAМодна.

Під час сильної посухи 1974 року, що торкнулася й міста Сіань (стародавньої столиці Китаю), група місцевих селян намагалася викопати криницю. Однак замість води селяни виявили якісь глиняні уламки. Надалі до розкопок залучили археологів. Так було зроблено одне з найбільших відкриттів XX століття…

Теракотова армія — це легендарна гвардія повнорозмірних глиняних воїнів, коней і колісниць. Теракотові воїни повинні були захищати інтереси китайського імператора Цінь Шихуанді в потойбічному світі. Вони були поховані разом з імператором в 210-209 роках до нашої ери.

Імператор Цінь Шихуанді, якого в Китаї називають імператором-об’єднувачем, відомий тим, що зумів об’єднати під своєю владою ворогуючі китайські королівства, перетворивши їх на могутню імперію. Саме при ньому почалося будівництво Великої Китайської стіни.Будівництво імператорської гробниці розпочалося 247 року до нашої ери за участі 700 тисяч робітників і ремісників. Будівництво мавзолею тривало 38 років. 

Спочатку, згідно з давньою китайською традицією, імператор хотів поховати з собою 4 тисячі живих воїнів, але радники зуміли переконати правителя. Цей жорстокий вчинок неминуче призвів би до бунту й послабив би військову міць імперії. Замість цього ухвалили рішення поховати глиняних воїнів, збільшивши їх кількість вдвічі. Для надійності. 

Хоча імператор Цінь в значній мірі сприяв розвитку імперії, він був сумно відомий своєю жорстокістю. У гробниці було виявлено сотні скелетів, багато з яких були ремісниками та робітниками, які допомагали зводити цю гробницю. Їх було поховано для того, щоб зберегти таємницю цього місця та його скарбів. Після поховання та запечатування скарбів, ворота закрилися, замкнувши всіх робітників, тож ніхто не зміг вийти. Над мавзолеєм посадили дерева і траву, щоб він зовні виглядав, як звичайний пагорб.

Серед 8 тисяч теракотових воїнів неможливо знайти навіть двох однакових облич, всі фігури – індивідуальні. Навіть зачіски відрізняються! По обличчях воїнів можна дізнатися національність солдатів китайської імперії: серед воїнів ми спостерігаємо китайців, уйгурів, тибетців, монголів і багатьох інших. Обладунки, одяг і взуття відтворені з ювелірною точністю.

Разом з солдатами стоять військові колісниці та запряжені коні. На початку 2000-х років археологи знайшли статуї чиновників, музикантів й акробатів.

Вага кожного воїна складає приблизно 135 кілограмів, зріст – 170-190 сантиметрів. Коней, які важать приблизно по 200 кілограмів, виготовляли поряд із мавзолеєм – для легшого транспортування.

У кожного воїна була при собі справжня зброя: списи, щити, луки арбалети та мечі. Проте, під час народного бунту проти Ер Шихуанді (сина Цінь Шихуанді), який, на відміну від великого батька, виявився слабким і невмілим правителем, повсталі розграбували гробниці.Усі теракотові воїни були яскраво розфарбовані натуральними фарбами, і ці фарби не тьмяніли протягом багатьох століть, поки воїнів не винесли на поверхню. Справа в тому, що при контакті з киснем, фарби швидко втрачають свою якість.

Нас можна знайти у Facebook; Telegram; Twitter; Pinterest; VK; OK.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *