Сб. Чер 3rd, 2023

У США на 84-му році життя помер видатний український поет

У неділю у віці 83 років помер відомий український письменник, співзасновник славнозвісної “Нью-Йоркської групи” Богдан Рубчак, який жив у США, повідомляє LB.ua.

Відповідну інформацію першим повідомив письменник Василь Махно з посиланням на дружину покійного.

Світлина: lb.ua

“Пішов один з творців Нью-Йоркської групи, поет особливого мелосу в українській поезії, глибокий знавець літератури, ерудит, богемник, просто мій старший друг”, – написав він на своїй сторінці у Facebook.

Богдан Рубчак народився 1935 року в Калуші. У восьмирічному віці – під час Другої світової війни – виїхав з батьками до Німеччини, де його батько помер. 1948 року разом з матір’ю виїхав у США. Там Рубчак здобув філологічну освіту й у 21 рік випустив свою першу поетичну збірку “Камінний сад”.

У 1960-х роках українець почав кар’єру університетського викладача, а також переїхав у Нью-Йорк, де згодом очолив українську редакцію “Радіо Свобода”.1974 року Богдан Рубчак став професором славістики й україністики в Іллінойському університеті.

Він був одним з творців Нью-Йоркської групи – неформального об’єднання українських еміграційних поетів-модерністів, яке виникло в 1950-х роках у Нью-Йорку.

До групи також входили Емма Андієвська, яка цього березня отримала Шевченківську премію, Богдан Бойчук, Юрій Тарнавський та інші автори.

Більше про новини української громади у США читайте на сторінці у Facebook “НАШІ в США”

Нас можна знайти у Facebook; Telegram; Twitter; Pinterest.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *