Сб. Чер 3rd, 2023

У США помер Нобелівський лауреат українського походження

У США помер лауреат Нобелівської премії з фізики за 1988 рік українського походження Леон Макс Ледерман, повідомляє Укрінформ. Вченому було 96 років.

Інформацію про смерть науковця підтвердили у Національній прискорювальній лабораторії імені Енріко Фермі (Fermilab), яку Леон Ледерман багато років очолював.

Світлина: ukrinform.ua

Леон Ледерман народився 1922 року в Нью-Йорку в родині мігрантів з України. Батьком майбутнього науковця був киянин Моріс Ледерман, а матір’ю – іммігрантка з Одеси Мінна Розенберг.

Читайте також: Нащадок українських іммігрантів здобув Нобелівську премію з фізики

У період з 1978 по 1989 рік Леон Ледерман очолював Національну прискорювальну лабораторію імені Енріко Фермі в Іллінойсі. Він відкрив низку елементарних частинок: мюонні нейтріно й антинейтріно, мюоній, антидейтрон, іпсилон-мезон та інші.1988 року нащадок іммігрантів з України спільно з Мелвіном Шварцем і Джеком Стейнбергером отримав Нобелівську премію з фізики.

1993 року Ледерман у співавторстві з журналістом Діком Тересі написав книгу про бозон Гіґґса під назвою “Частинка Бога: якщо Всесвіт – це відповідь, то питання – який?”.

Більше про новини української громади у США читайте на сторінці у Facebook “НАШІ в США”

Нас можна знайти у Facebook; Telegram; Twitter; Pinterest.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *