Вт. Чер 28th, 2022

“Український тиждень у Гданську”: від завтра Польща заглибиться в українську культуру

Документальна стрічка “МІФ”, Концерт найкращих пісень України з репертуару незабутньої Квітки Цісик, виступ колективу Національного київського театру оперети, вернісаж, дебати та зустрічі з цікавими особистостями, які презентують Україну як сучасну європейську державу. Усе це лише – короткий перелік подій, які відбуватимуться з 24 по 30 жовтня в Гданську у Поморському воєводстві Польщі у рамках “Українського тижня 2018”, який організовує Консульство України в Гданську.

Про це YAVP.PL розповів Консул-керівник Консульства України в Гданську Лев Захарчишин. 

Світлина: yavp.pl

“Ця подія стала можливою завдяки наполегливій праці цілої команди небайдужих людей. Насамперед, Тетяни Єрмак, яка реалізує проведення “Українського тижня” на громадських засадах,” – розповідає Лев Захарчишин.

Цікава деталь – Тетяна Єрмак “за сумісництвом” – дружина Консула-керівника, проводить “Український тиждень у Гданську” вже втретє.

“З кожним разом ми помічаємо, як збільшується зацікавленість у заходах, що відбуваються в рамках “Тижня”. У цьому році, щойно ми розмістили анонс у соціальних мережах, до консульства почали звертатися люди, які хотіли б не тільки відвідати ту чи іншу подію, але й якось долучитися, допомогти в її підготовці” – розповідає Лев Захарчишин.За словами Консула-керівника, “Український тиждень” створювався з думкою про друзів України, тих, хто цікавиться культурою та життям у нашій країні: це й громадяни Польщі українського походження, й поляки, які не мають українського коріння, але хотіли б більше дізнатися про сучасну Україну, її культуру, а через неї – про сьогодення українського суспільства.

Не в останню чергу заходи, що відбудуться під час “Українського тижня”, спрямовані на заробітчан та українців, які проживають на теренах Поморського воєводства тимчасово.

“Ми розуміємо, що ті, хто приїздять до Польщі на заробітки, переважно цими самими заробітками й цікавляться. “Український тиждень” надасть можливість тому, хто відчуває потребу, самому долучитися до української культури та показати її своїм дітям”, – підсумовує Лев Захарчишин.

Зазначається, що відкриє “Український тиждень” документальний фільм Леоніда Кантера та Івана Яснія “Міф”. Картина присвячена Василеві Сліпаку – оперному співаку, солісту Паризької національної опери та Героєві України, який залишив велику сцену, аби стати воїном і захищати Україну під час російсько-української війни на Сході.“Демонстрація фільму відбудеться в Інституті міської культури в Гданську. На етапі підготовки, коли ми лише звернулися до Інституту, з’ясувалося, що показ цього фільму вже й так планувався, але в рамках власного проекту Інституту міської культури. Він присвячений долі митців у сучасному житті. Український фільм “Міф” якнайкраще відповідає темі, адже повноцінно її розкриває” – каже Лев Захарчишин.

26 жовтня до Театру Мініатюри запрошує Львівський академічний театр “І люди, і ляльки”, який покаже ліричний ляльковий спектакль “Божественна комедія… АнДанте”.

“Спектакль за мотивами знаменитого твору Данте в дуже незвичний спосіб – у п’єсі практично немає слів, є лише українська пісня – розповість історію людського життя від народження до кінця. З одного боку це філософський твір, але з іншого – це п’єса, яку зрозуміють не тільки дорослі, але й діти. Тож ми розраховуємо, що на “Божественну комедію… АнДанте” прийдуть родинами”, – каже Лев Захарчишин.Ще однією яскравою подією, на яку вже чекають у Гданську, стане Концерт найкращих пісень України з репертуару незабутньої американської співачки українського походження Квітки Цісик. Він відбудеться 29 жовтня в приміщенні Центру святого Яна.

“Постать Квітки Цісик, її творчий доробок та життєвий шлях викликають захоплення не тільки серед українських шанувальників естради, але й дуже добре відомі в США та в інших країнах, де проживає численна українська діаспора”, – розповідає Консул-керівник.

Він зазначив, що пісні відомої співачки представить сучасна українська виконавиця зі Львова Оксана Муха. Разом з нею до Гданська на “Український тиждень” завітає рок-гурт та струнний квартет.На більшість заходів вхід вільний.

Більше про новини української громади в Польщі читайте на сторінці у Facebook “НАШІ в Польщі”

Нас можна знайти у Facebook; Telegram; Twitter.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *