Сб. Чер 3rd, 2023

Польща присудила Олегу Сенцову нагороду “За людську гідність”

Польща присудила незаконно засудженому в Росії українському режисерові Олегу Сенцову нагороду Pro Dignitate Humana (“За людську гідність”). Про це повідомив міністр закордонних справ Польщі Яцек Чапутович на спільній прес-конференції з міністром закордонних справ України Павлом Клімкіним, інформує LB.ua.

“Польща ухвалила рішення надати Олегу Сенцову нагороду Pro Dignitate Humana”, – сказав Чапутович.Клімкін наголосив, що режисер отримав нагороду не тільки тому, що він є політичним в’язнем, а й оскільки метою його голодування було звільнення всіх політв’язнів українців в Росії.

Pro Dignitate Humana – це щорічна премія, заснована колишнім міністром закордонних справ Польщі Радославом Сікорським 2011 року.Нагадаємо, 18 вересня Верховна Рада висунула кандидатуру Сенцова на Нобелівську премію миру. А у вересні Європарламент включив українського політв’язня у перелік кандидатів на премію Сахарова. 9 жовтня він увійшов до списку фіналістів.

Його кандидатуру підтримав голова МЗС Британії Джеремі Гант. Лауреата премії визначать президент парламенту Антоніо Таяні і лідери політичних груп 25 жовтня.

Більше про новини української громади в Польщі читайте на сторінці у Facebook “НАШІ в Польщі”

Нас можна знайти у Facebook; Telegram; Twitter.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *