Вт. Чер 28th, 2022

Не заслужено забута на батьківщині “Luba”: історія українсько-канадського рок-гурту

Серед відомих музикантів української діаспори у нас заслужено відома Квітка Цісик. Але не заслужено забута інша співачка – Любомира Ковальчук, пише на своїй сторінці у Facebook український історик та громадський діяч, голова Інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович.Її музика геть інша – це якісний американський рок 1980-х років з потужним жіночим вокалом. Саме тому “Luba” (так називалася її група) стала найвідомішою серед канадських рок-груп того часу, а її альбоми стали платиновими.

І напевно, більшість українців таки чули її спів – дві її пісні (“Let It Go” та “The Best is Yet to Come”) стали саундтреком до колись дуже популярного в нас фільму “9 з половиною тижнів”, того самого де також звучить знаменита пісня Джо Кокера “You Can Leave Your Hat On”.

Як зазначає “Новинарня”Любомира Ковальчук народилася 1958 року в Монреалі у Канаді.

На початку свого творчого шляху співачка виконувала українські народні пісні на різних громадських зібраннях. 1979 року українка разом із гітаристом Марком Лиманом та барабанщиком Петром Марунчаком створила гурт “Люба”.

Після виходу альбому “Між небом і землею” гурт потрапив у важку автокатастрофу. Переживши депресію, Любомира повернулась на естраду й продовжила концертну діяльність.

Відео (2): Luba Fan

Головна світлина: novynarnia.com.

Володимир В’ятрович, Новинарня

iconНАШІ в Канаді

НАШІ в світі на Facebook iconНАШІ в світі в Telegram НАШІ в світі в Twitter

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *