Пт. Бер 31st, 2023

Клімкін різко висловився про польський дискримінаційний щодо українців закон

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін наголошує, що положення польського закону про Інститут національної пам’яті, в яких ідеться про українських націоналістів, є несправедливими стосовно українців. Про це голова МЗС заявив на Дев’ятому засіданні Українсько-польського форуму партнерства, передає ZIK.

“І було б дуже добре, щоб Конституційний суд Польщі все ж таки поглянув справжнім правовим оком на ті зміни, які були зроблені до відомого закону про Інститут національної пам’яті. Вважаємо такі зміни несправедливими щодо України й українців”, – наголосив Клімкін.Нагадаємо, що наприкінці січня 2018 року польські Сейм та Сенат ухвалили закон про Інститут національної пам’яті, яким, зокрема, встановлено заборону на пропагування в країні ідеології українських націоналістів. Також законом було запроваджено кримінальну відповідальність за твердження про пособництво поляків нацистам у роки Другої світової війни.

У МЗС Польщі пояснили, що закон стосується лише тих, хто публічно і всупереч фактам заперечує злочини, вчинені “колабораціоністами нацистського режиму”, і відзначили, що головна мета закону – “боротьба з усіма формами заперечення і спотворення правди про Голокост”, а також боротьба з “применшенням відповідальності справжніх виконавців злочину”.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін наголошував, що ідея польських парламентаріїв визнати українську націю “злочинною”, що відображено у законі про Інститут національної пам’яті, веде в нікуди та провокує реакцію у відповідь.27 червня польський Сейм ухвалив зміни до закону про Інститут нацпам’яті, якими скасував положення про кримінальну відповідальність за приписування полякам або державі відповідальності за злочини нацистської Німеччини.

Наразі закон перебуває на розгляді Конституційного суду Польщі. 

Головна світлина: архів.

iconНАШІ в Польщі

НАШІ в світі у Facebook iconНАШІ в світі в Telegram НАШІ в світі в Twitter

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *