Особливості карантинного святкування в Італії. Розповідь українки

Як українці святкуватимуть Різдво та Новий рік за кордоном? Портал “Кавун. City” розпочав серію публікацій – історії херсонців, які вже тривалий час проживають по всьому світу. Сьогодні – історія з Італії, від українки, яка проживає в цій країні вже майже 18 років.
Херсонка Ірина (ім’я змінено за бажанням героїні, – ред.) проживає у невеличкому містечку неподалік від Венеції. Розповідає, яка ситуація із карантином там, та як він вплинув на традиційні святкування Різдва та Нового року. Далі – оповідь від першої особи.
Багато ялинок та святкових вогників, але – без ярмарку
Кожного року в центрі міста завжди були святкові ярмарки – починаючи із середини листопада і до середини січня. Ми щороку святкували Різдво з рідними чоловіка – збиралися великою родиною. Брат чоловіка одягав костюм Баббо Натале (це італійський Санта Клаус), роздавав подарунки. Була святкова вечеря із родиною, святковий обід. А от на Новий рік вирушали у подорож, великою компанією, із друзями. А ще з українськими подружками та їх родинами святкували Різдво 7 січня – на столі завжди був борщ та вареники.
Цього року – все інакше.
Ярмарку в місті немає, проте є така моральна компенсація від місцевої влади – у місті встановили набагато більше ялинок. А ще – прикрасили святковими вогниками навіть ті вулиці, які ніколи не прикрашали. На моїй вулиці, яка не є центральною, ніколи не було різдвяного освітлення, а цього року – є. Дуже багато, багато ялинок. Також немає атракціонів, гулянь. Поки не заборонено відвідувати центр міста, але радять все ж не збиратися великою компанією.
На Різдво та Новий рік – комендантська година
А от на Різдво та Новий рік – діятиме комендантська година: з 22:00 та до 6:00 ранку заборонено будь-яке переміщення містом. Також на свята не можна подорожувати Італією – між регіонами та містами. Виняток лише для невеличких селищ, де проживає до 5 тисяч людей, щоб можна було відвідати рідних у сусідньому селищі — до 30 кілометрів. А ще не можна збиратися великою компанією – до 6 людей на Різдво, це якщо запрошувати гостей. А Новий рік святкувати можна лише з тими, з ким проживаєш.
Серед моїх знайомих більшість людей все ж таки підтримують карантин і, навіть, виступали проти його послаблення. Зараз лікарні переповнені, реанімаційні відділення ще не критично, але ж ніхто не хоче, щоб було критично. А після свят ситуація може погіршитися – тому обмеження посилюють саме зараз.
НАШІ в світі у Facebook НАШІ в світі в Telegram НАШІ в світі в Twitter