Нд. Сер 14th, 2022

Краща музика, кращий режисер: Українські фільми збирають нагороди Каннського кінофестивалю

Створений за підтримки України фільм “Жінка на війні” отримав нагороду 71-го Каннського міжнародного кінофестивалю, а у програмі фестивалю “Особливий погляд” приз за режисуру отримав українець Сергій Лозниця, який привіз на Лазурний берег фільм “Донбас”, повідомляє портал “НАШІ” з посиланням на УНІАН.

Стрічка “Жінка на війні” отримала приз за найкращу музику, який присуджується консорціумом письменників та композиторів. У Держкіно зазначають, що у фільмі, який створений за участі Франції, Ісландії та України, звучать українські народні пісні.

У фільмі “Жінка на війні” порушується проблема занепаду навколишнього середовища, що “передається через боротьбу жінки, котра сама, на противагу всій громаді, вирішує взяти на себе місію захисту природи й збереження височин Ісландії”.

Фільм Сергія Лозниці “Донбас”, ще більш похмурий, ніж торішня “Лагідна”, складається з епізодів життя на окупованих територіях Донецької та Луганської областей. Після показу 10 травня критики відзначили, що він справляє ефект вибуху бомби. Тепер же українець отримав заслужену нагороду за роботу над фільмом.

Світлини (2): unian.net

Довідка:

Програму “Тиждень критики” засновано 1962 року Спілкою французьких кінокритиків. Її мета – знайти молоді таланти й підтримати їхні перші режисерські роботи. 2014 року у цій секції був представлений фільм українського режисера Мирослава Слабошпицького “Плем’я”, тоді стрічка отримала ґран-прі.

Програма “Особливий погляд” для найбільш “незвичайних і сміливих” проектів була заснована 1976 року.Нас можна знайти у Facebook: facebook.com/nashisvit; Telegram: t.me/nashisvit; Twitter: twitter.com/Nashsvit; VK.com: vk.com/nashisvit.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *