Пт. Сер 19th, 2022

Геппі-енд по-українськи: Олег Дрейман таки отримав візу до США й вирушив на конференцію від Apple

Трохи більше тижня тому читачів порталу “НАШІ в світі” вразила історія талановитого українського студента з Харкова Олега Дреймана, який виграв участь у стипендіальній програмі Apple. Разом з цим він здобув право на подорож до США для участі в конференції розробників WWDC 2018, однак не мав можливості здійснити її через відмову у візі.

Олег подавався на візу двічі й отримав відмову. За його словами, причиною стало те, що у нього немає офіційного працевлаштування. Кожна спроба коштувала українцю близько $160 і понад тиждень очікування. Перша співбесіда в посольстві була 7 травня, друга – 16 травня, пише видання Global Ukraine.

Нагадаємо, що Олег Дрейман вчиться на кафедрі програмної інженерії в Харківському національному університеті радіоелектроніки. Цьогоріч за свій проект Paperville українець отримав стипендію від Apple. Стипендіатам – талановитим студентам у галузі точних наук – компанія надає квиток на свою конференцію для розробників WWDC, житло на час поїздки, а також безкоштовне членство в програмі розробників Apple на рік. Загалом Apple видає не більш 350 таких стипендій на рік. Олег став єдиним стипендіатом з України цього року.

Історія Олега досить швидко отримала розголос і завдяки зусиллям громадських організацій, посадовців та дипломатичних установ завершилась на користь студента.Виданню Global Ukraine вдалось поспілкуватись із Олегом Дрейманом та дізнатись усі деталі з перших вуст.

Олеже, твоя історія привернула увагу багатьох наших співвітчизників з усього світу. Розкажи, будь ласка, про себе трохи детальніше.

— Я — студент Харківського Національного Університету Радіоелектроніки. Своє покликання знайшов у створенні iOS-додатків — я завжди дуже прихильно ставився до компанії Apple, тому прогнозовано ці дві пристрасті (програмування й Apple) поєдналися в одну. Я намагаюся бути активним членом спільноти розробників — беру участь в дискусіях, працюю над відкритими проектами, пишу статті у свій блог. У Харкові окрім навчання активно займаюсь волонтерською діяльністю — вже майже два роки я є одним із організаторів некомерційного музичного проекту Sofar Sounds Kharkiv. Цього місяця відбудеться наш вже п’ятнадцятий концерт.

— А з чого почались твої “пригоди” останніх тижнів?

— Вся ця історія — це історія про дивовижні події, про які ще декілька місяців тому я не міг би й подумати. Почалося все з омріяної перемоги у щорічному конкурсі від Apple — 350 найкращих студентів зі всього світу отримують квиток на конференцію WWDC (Apple’s Worldwide Developers Conference) та проживання під час події. Цього року я вклав у свою конкурсну роботу всі свої сили, та перемога все одно стала для мене неймовірно приємною несподіванкою. Кожен, хто хоча б якось задіяний до розробки від Apple, одразу зрозуміє, наскільки це досягнення було для мене важливим.

Документи на візу я надіслав майже одразу після отримання результатів (наприкінці квітня). Чесно кажучи, спочатку я наївно вважав, що жодних проблем у мене з отриманням візи не виникне (врешті-решт, мене запрошує сама Apple) — і навіть після першої відмови здавалося, що це якась помилка. Та, на жаль, все це виявилося значно складніше.— Після двох спроб отримати таку бажану візу, чи сподівався ти на такий фінал історії?

— Чесно кажучи — ні. Після другої відмови руки опустилися майже повністю. З одного боку я розумів, що треба продовжувати боротися за свою мрію, з іншого — було велике бажання змиритися і залишити все це позаду. Я впевнений, що без тієї моральної підтримки, яку я отримував, я б навіть не наважився на третю спробу. Після публікації зі мною зв’язалися люди, які мені дуже допомогли.

Я хотів би висловити величезну подяку фонду Global Ukraine та особисто Віолеті Москалу, адміністрації міського голови Львова Андрія Садового, Міністерству закордонних справ України – саме вони допомогли цьому статися.

— Який твій настрій перед поїздкою та які мрії та плани на майбутнє?

— Як не дивно, перед поїздкою зараз відчуваю себе дуже спокійно — можливо, після того, через що довелося пройти, всі інші можливі проблеми здаються дрібницями. А мрії наразі відійшли на другий план — зараз мені лише хочеться нарешті потрапити на конференцію та отримати від неї максимум емоцій та досвіду.1 червня Олег Дреймен нарешті вирушив на омріяний WWDC 2018, який відбуватиметься з 4 по 8 червня у виставковому центрі McEnery в Сан-Хосе, Каліфорнія. На заході будуть вперше показані нові операційні системи Apple: iOS 12, macOS 10.14, watchOS 5 і tvOS 5, а також очікується низка апаратних новинок.

Світлини (4): global-ukraine.com

Нас можна знайти у Facebook: facebook.com/nashisvit; Telegram: t.me/nashisvit; Twitter: twitter.com/Nashsvit; VK.com: vk.com/nashisvit.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *