Чт. Січ 21st, 2021

Українські студенти у Польщі стверджують, що не відчувають дискримінації, – опитування

Більшість українських студентів (67%) у Польщі підкреслюють, що ставлення до них з боку поляків є добрим, або дуже добрим. Про це йдеться в результатах опитування, проведеного в першій половині цього року й оприлюдненого під час конференції “Українські студенти в Польщі та Європі” у варшавському Інституті публічних справ, повідомляє Укрінформ.

За свідченням українських студентів, 23% поляків під час навчання в Польщі ставилися до них дуже добре, 44% – загалом позитивно. Неприязне ставлення до себе помітили в Польщі загалом лише 7% українських студентів.

Світлина: ukrinform.com

Найчастішими причинами, чому українські студенти обирали навчання у Польщі, названо отримання диплому європейського зразка (51%), незадовільні умови життя в Україні (47%), а також отримання кращих знань (45%).

У Польщі українські студенти найчастіше обирають навчання за напрямками: суспільні науки та журналістика (32%), а також бізнес, адміністрація та право — 30%.З усіх опитаних українських студентів у Польщі лише 7% має твердий намір повернутися після навчання до України, 29% – їхати далі на Захід, а 28% – залишитися в Польщі.

Під час конференції представлено також дослідження серед українських студентів, проведених в інших країнах Вишеградської групи — Чехії, Словаччині та Угорщині.

Читайте також: Українська студентка в Польщі розповіла про відмінність у подачі інформації, оцінюванні знань та ставлення до українців

Загалом, по більшості показників результати дослідження, за деякими винятками, є схожими до проведених у Польщі.

У Чехії спостерігається найвищий рівень інтеграції українських студентів до життя у чеському суспільстві, найменший — в Угорщині, через складність у вивченні угорської мови. В Угорщині також найвищий відсоток українських студентів, які планують повернутися до України, а у Словаччині — найвищий відсоток українських студентів, які не мають наміру залишатися далі у цій країні.

Читайте також: “Між Західною Європою і пострадянським простором”: Українка розповіла про життя та навчання у Литві

У Польщі, за даними станом на 2017 рік, навчалося понад 35,5 тисяч студентів з України.

Нас можна знайти у Facebook; Telegram; Twitter; Pinterest; VK; OK.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *