Пт. Гру 3rd, 2021

Вона поїхала по освіту, а знайшла кохання: Українка розповіла, як вийшла заміж за марокканця

У державних університетах Марокко навчання повністю безкоштовне. Такого поняття, як “контракт” не існує. Про це Gazeta.ua розповідає українка Єлизавета Домбровська, яка чотири роки живе в Марокко. Нині українка виховує доньку Злату.

Єлизавета 10 місяців навчалася в Марокко у школі, яка спеціалізується на вивченні арабської мови. Місяць навчання у закладі коштує понад €1 тисячу.“Спочатку приїхала на місяць. Виграла грант на безкоштовне навчання упродовж трьох місяців з проживанням у гуртожитку. Ще сім місяців навчання оплатив батько. Навчання у школі ведеться арабською, але в гуртожитку спілкувалась англійською. Тут навчаються дипломати з усього світу, які розмовляють чотирма – п’ятьма мовами. З’явився ще більший стимул до навчання. Також дізналася багато цікавого про інші країни – кожен студент на заняттях представляв свою культуру. Розповідав про традиції, кухню”, – розповідає Єлизавета Домбровська.

Між Україною і Марокко немає угоди про освіту. Тому українці не можуть вступати на бюджет у місцеві університети.“Коли мала повертатися в Україну, познайомилася з майбутнім чоловіком. Вирішила залишитися і вступати в університет. Написала листа марокканському міністру з проханням дозволити навчатися в Марокко в державному університеті. Він дозволив спробувати здати екзамени разом з іншими студентами. Так вступила в інститут інформації та зв’язку на спеціальність “Політичні комунікації”. Зараз навчаюся на другому курсі магістратури”, – веде далі українка.

Одне заняття триває дві години. Між першою і другою парою немає перерви. Проте потім дві години вільного часу. Далі – ще одна чи дві пари поспіль.“Також тут немає заліків, лише екзамени. Усі письмові. На сесію дається тиждень. Під час останньої було 10 екзаменів. Фактично за день потрібно було здати два іспити. Вони проходять у спеціальній аудиторії, де кожен має окреме робоче місце. Зазвичай дають одне і те ж запитання на всю групу. Роздають два чи три кольорових чернетки та один великий листок, який потрібно здати. Дається 2 години. Спочатку я робила шпаргалки. Усі дуже дивувалися, бо тут ніхто цим не займається. Немає поняття “хабар”. Якщо студент не здає екзамен, то переводиться в приватний університет або залишається на другий рік”, – розповідає Єлизавета.

Світлини (8): gazeta.ua

Нас можна знайти у Facebook; Telegram; Twitter; Pinterest; VK; OK.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *