Вт. Жов 20th, 2020

“Ніхто не скаже, чи виживе Олег”: сестра розповіла про стан Сенцова

Після 145-денного голодування в Олега Сенцова почала розкладатися печінка, а нирки можуть відмовити будь-якої хвилини. Як передає Новинарня, про це повідомила кузина українського бранця Кремля Наталія Каплан.

“Ніхто зараз не може сказати, чи виживе Олег. Від його здоров’я мало що залишилося”, – зазначила двоюрідна сестра Сенцова.

Вона перерахувала хвороби українського політв’язня, який 6 жовтня почав виходити з голодування.“До гіпоксії, анемії, дистрофії додалися аритмія та ішемія, нирки забиті й у будь-який момент можуть відмовити, печінка збільшена і вже почала розкладатися, проблеми з кишечником і мозком. І так, голодування все одно припинилося б, питання в тому, як – під тортурами  чи спробувати вижити. Олег вибрав спробу вижити, сподіваюся, він виборсається”, – зазначила Каплан.

Нагадаємо, українського режисера, активіста “Автомайдану” Олега Сенцова затримали в окупованому РФ Криму 10 травня 2014 року. Російські силовики звинуватили його в підготовці терактів, засудивши до 20 років позбавлення волі.

14 травня 2018 року в колонії ВК-8 “Білий ведмідь” у місті Лабитнангі Ямало-Ненецького округу РФ Сенцов оголосив голодування, вимагаючи звільнити всіх українських політв’язнів Кремля. Він заявив, що йтиме до кінця.У червні російська влада двічі не пустила на побачення з Сенцовим українську уповноважену з прав людини Людмилу Денисову.

12-13 липня в інтернеті з’явилися перші за два з половиною роки кадри відео, на яких можна було побачити українця Олега Сенцова в російській тюрмі. А 9 серпня російська омбудсвумен оприлюднила його фото з колонії.

19 липня адвокат розповів, що після другої кризи фізичного стану Олег почав приймати дві ложки поживної суміші на день.

Також влітку матір Олега Сенцова подала президенту РФ прохання про помилування сина.

Генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Яґланд подавав офіційне прохання до президента Росії Владіміра Путіна помилувати Сенцова, але Кремль відмовив.Адвокат Сенцова Дмитро Дінзе розповідав, що в ув’язненого українського режисера погіршився стан здоров’я, та він відмовляється припиняти голодування.

11 серпня у ФСІН Росії цинічно порахували, скільки витрачають у колонії в Лабитнангі на лікарське забезпечення та медичний супровід Сенцова.

З вимогою негайно звільнити Сенцова до Росії неодноразово зверталися міжнародні організації, західні уряди, митці й активісти в усьому світі. А міська рада Парижа зробила його почесним громадянином міста.

Наприкінці вересня через погіршення здоров’я Олега вивозили із зони до цивільної лікарні Лабитнангі, де зробили та показали фото схудлого бранця Кремля.

5 жовтня заступник директора Федеральної служби виконання покарань Росії генерал-лейтенанта Валерій Максименко заявив, що Сенцов припинив голодувати, і його виводитимуть із голодування московські дієтологи. Олег підтвердив це в листі, зазначивши, що альтернативою було його примусове годування. Він вибачився перед тими, “кого підвів”.Більше про новини української громади в Росії читайте на сторінці у Facebook “НАШІ в Росії”

Нас можна знайти у Facebook; Telegram; Twitter.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *