Сб. Чер 25th, 2022

Дружина вбитого в Туреччині українця розповіла подробиці конфлікту з росіянином

Вдова вбитого росіянином в Туреччині українця 56-річного Андрія Сови Світлана вже в неділю, 15 липня, прилетіла до Запоріжжя. Наразі вона має займатися отриманням документів у нашому Міністерстві закордонних справ для того, щоб доправити тіло чоловіка на Батьківщину, пише Обозреватель. Це має відбутися вже у вівторок, 17 липня.

Як розповіла Світлана, вбивця її чоловіка, росіянин Андрій Похвальний, вже міг залишити Туреччину і вилетіти в Росію (на момент, коли жінка давала інтерв’ю, достеменно ще не було відомо, де перебуває злочинець. Наразі є інформація, що росіянина таки затримали й він чекає на суд в турецькій буцегарні, – “НАШІ в світі”). Журналісти зв’язалися зі вдовою і з’ясували подробиці цієї трагедії.– Світлано, що з тілом вашого чоловіка? Коли обіцяли доправити його на Батьківщину?

– Транспортувати його обіцяла страхова компанія. Я там підписала документи: дозвіл на розтин, бальзамування. Але мені треба взяти в нашому МЗС документи, щоб доправити його сюди. Поки телефоную за вказаними на сайті телефонами, але ніхто не відповідає. Мені дуже важко, я просто не знаю, як все це пережити.

– Як сталося, що Андрій помер?

– У суботу, 14 липня, нас удвох мали вивезти санітарним літаком у Запоріжжя, о першій годині дня ми вже мали бути вдома. Як і домовлялися, я спустилася на рецепцію готелю і чекала, коли по мене приїдуть. Минуло багато часу, я питала, але всі мовчали, казали – чекайте. А потім надійшло повідомлення від керівника страхової компанії “Новоассістан” про те, що Андрій помер о 4-й годині ранку. Тому додому я повернулася лише в неділю, за квитком, який ми оформили, ще купуючи путівку. Так закінчилася наша відпустка.– Що із вбивцею, росіянином Андрієм Похвальним? Йому заборонили виїзд з Туреччини?

– Одні кажуть, що заборонили. А в готелі один з турків казав, що особисто його відмазував, він сплатив гроші і виїхав до Росії. Тому мені важко сказати, де він.

– Ви збираєтеся наймати адвоката і звертатися до суду?

– У турецькій жандармерії мені сказали, що треба наймати турецького адвоката. І додали, що якщо адвокат не прийде хоча б на одне засідання, то справу я програю. Поки я не знаю, що робити.

– Що вам відомо про конфлікт із росіянином?

– Це сталося біля басейну, там у них є бар. Андрій лежав головою на асфальті, а його ноги були на кахляному узвишші, це піднесення в половину людського зросту. Люди говорили: це ж як треба було жбурнути людину, щоб вона так впала! Ті, хто бачив, розповідали, що Андрій нікого не чіпав, він там просто ходив і дивився футбол, він дуже спокійний і добрий чоловік. А росіянин був дуже розлючений поразкою їхньої збірної. Він був у гніві, так люди і казали. Він такий здоровий, високий, йому 30 років. А мій Андрій невисокого зросту, йому 56 років. З якою силою треба було його вдарити, щоб убити. А тепер уже кажуть, що це було вбивство з необережності.

– Де Андрій працював?

– Він працював на залізниці майстром. Два місяці тому він вийшов на пенсію, але грошей мало, тому пішов працювати охоронцем.Як повідомлялося раніше, українець, 56-річний мешканець Запорізької області Андрій Сова, встиг лише один день відпочити на турецькому курорті Аланія. Вони з дружиною прилетіли туди із Запоріжжя 6 липня.

А вже 7 липня, під час трансляції в кафе готелю футбольного матчу, в якому збірна Росії програла Хорватії, він посварився з 30-річним росіянином Андрієм Похвальним. Російський уболівальник ударив Андрія, той впав і сильно вдарився головою.

Вже сьогодні видання Обозреватель повідомило, що росіянин Андрій Похвальний, який побив нашого співвітчизника й тепер підозрюється у неумисному вбивстві, заарештований і перебуває в турецькій в’язниці, де чекає на суд.

Хоча спочатку у відділенні поліції росіянин лише сплатив заставу розміром понад тисячу доларів (раніше повідомлялося про суму в $800) і ще кілька днів справді гуляв на волі.При цьому інформацію про те, що українця не лікували без грошей, спростовують.

“За законами Туреччини, лікарня зобов’язана прийняти – він поступив з кровотечею”, – розповідає представник туристичної компанії Мавлюд Марджанов.

За словами співвласника готельного комплексу Атілла Донера, трагедії передувала словесна перепалка, в завершенні якої росіянин штовхнув українця, той зашпортався об загорожу і впав потилицею на тверду поверхню. Адміністратори готелю викликали швидку, яка забрала потерпілого без свідомості. Нападника на місці затримали охоронці.

Марина ПЕТІК, Обозреватель, Ілля КОНТІШЕВ, головний редактор порталу “НАШІ в світі”

Більше про новини української громади в Туреччині читайте на сторінці у Facebook “НАШІ в Туреччині”

Нас можна знайти у Facebook; Telegram; Twitter; Pinterest; VK; OK.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *